Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Śląskie: Kolejne zakażenia i kolejni ozdrowieńcy

4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem odnotowały w ostatnich godzinach służby sanitarne w woj. śląskim. Tym samym liczba zakażonych w regionie przekroczyła już setkę, sięgając 102 przypadków. Dwie osoby zmarły.

Jednocześnie jednak pacjenci, którzy zachorowali jako pierwsi w regionie, opuszczają w dobrym zdrowiu szpitale. Jeszcze we wtorek ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie wyszedł do domu pierwszy taki pacjent, a w środę 2 kolejne osoby opuściły szpital zakaźny w Raciborzu. 

Byli to: mieszkaniec Rybnika w sile wieku, który ponad 2 tygodnie temu trafił na oddział z niepokojącymi objawami po powrocie z Włoch, oraz jego żona, która trafiła do szpitala wkrótce po nim.

"Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, wynikało, że pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość" – powiedział w środę po południu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Jednocześnie jednak w woj. śląskim potwierdzono kolejne przypadki zakażenia groźnym wirusem. W dobrym stanie jest starsza mieszkanka powiatu bielskiego, hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Tychach. Zaraziła się od osoby z najbliższego otoczenia.

W swoim domu, w izolacji przebywa mężczyzna w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Jego stan nie budzi w tej chwili niepokoju. On również zaraził się od osoby z otoczenia.

W ciężkim stanie w szpitalu przebywa natomiast starszy mężczyzna – mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają okoliczności, w jakich mógł się zarazić.

W pracy zakaził się najprawdopodobniej mężczyzna w sile wieku, który obecnie przebywa w izolacji domowej, bez uciążliwych objawów choroby. Jest pod nadzorem katowickiego Sanepidu.

W sumie w woj. śląskim jest obecnie hospitalizowanych 111 osób, objętych kwarantanną – 10 177, a nadzorem – 8 112.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę późnym popołudniem o kolejnych 74 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Łączny bilans przekroczył tysiąc zakażonych i wyniósł dokładnie 1 031 osób. 14 osób dotąd zmarło. (PAP)

Foto: PAP


Komentarze