Chodniki za milion złotych w Bytomiu. Ruszyła przebudowa

Przebudowa chodników w bytomiu

Redakcja

26 kwietnia 2024

Przebudowa chodnika w Łagiewnikach przy ul. św. Piotra (na odcinku od ul. Cyryla i Metodego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Tulipanów), to pierwsza z czterech inwestycji związanych z przebudową chodników, które w najbliższym czasie będą realizowane w Bytomiu. W ramach dwóch zawartych umów wartych łącznie prawie 1 mln zł przebudowane zostaną także chodniki w Śródmieściu przy ul. Fałata i Łużyckiej oraz przy ul. Królowej Jadwigi w Rozbarku.

– Mieszkańcy podczas spotkań prezydenta w dzielnicach bardzo często zwracają uwagę nie tylko na konieczność przebudowy jezdni, ale również chodników. Staramy się na bieżąco realizować prace w miejscach, które wskazują nam bytomianie. Dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudujemy cztery chodniki w Śródmieściu, Rozbarku i Łagiewnikach – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Ruszyła przebudowa chodnika przy ul. św. Piotra

W Łagiewnikach przy ul. św. Piotra rozpoczęły się prace rozbiórkowe chodnika. Po ich zakończeniu, wykonawca wykona koryto, podbudowę z tłucznia kamiennego, zabuduje nowe obrzeża betonowe, krawężniki oraz ułoży nową nawierzchnię chodnika z kostki brukowej betonowej. Nawierzchnia zjazdów zostanie wykonana z czerwonej kostki brukowej, a po zakończeniu prac odtworzone zostaną także zieleńce.

Przebudowa trzech kolejnych chodników jeszcze w tym roku

Wyłoniona w przetargu firma „AQUAMER” z Bytomia przebuduje jeszcze w 2024 roku dwa chodniki w Śródmieściu: przy ul. Fałata na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Woźniaka /numery parzyste/ oraz Łużyckiej na odcinku od ul. Olimpijskiej do budynku nr 3 przy ul. Łużyckiej, a także w Rozbarku przy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od budynku przy nr 3 przy ul. Królowej Jadwigi do pl. św. Barbary.

Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca inwestycji ma czas do końca wakacji na realizację wszystkich robót. Ich łączna wartość to prawie 1 mln zł, z czego 782 tys. zł to dofinansowanie pozyskane przez miasto z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

powiązane artykuły:

Przebudowa skrzyzowania bytom
Lokalne 25 kwietnia 2024

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyznała Bytomiowi 640 tys. zł na przebudowę skrzyżo

Przebudowa wiaduktu w bytomiu
Lokalne 23 kwietnia 2024

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Chorzowską (DK79) wchodzi w kolejny etap. Od wtorku 23 kwi

Remonty mieszkan bytom
Lokalne 17 kwietnia 2024

W ruch poszły młotki, wiertarki i wiadra pełne poremontowego gruzu. Tak wyglądał pierwszy dzień r

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3