Tramwaj linii nr 6 pojedzie szybciej. Bytom pozyskał środki z GZM-u na przebudowę skrzyżowania

Przebudowa skrzyzowania bytom

Redakcja

25 kwietnia 2024

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyznała Bytomiowi 640 tys. zł na przebudowę skrzyżowania ulic Chorzowskiej i Arki Bożka celem nadania priorytetu dla tramwaju linii nr 6.

– Inwestycje drogowo-tramwajowe należą do jednych z najważniejszych w mieście dlatego zawsze staramy się o pozyskanie środków zewnętrznych na ich realizację – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.
– Pozyskane 24 kwietnia środki z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pozwolą m.in. na skrócenie czasu przejazdu tramwajów – dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Tramwaj linii nr 6 pojedzie szybciej

Przebudowa skrzyżowania ulic Chorzowskiej i Arki Bożka w Rozbarku to kolejna inwestycja, której celem jest nadanie priorytetu dla tramwaju nr 6. W ramach inwestycji opracowana została już dokumentacja projektowa oraz pozyskane zostały niezbędne decyzje administracyjne związane z przebudową skrzyżowania, gdzie zakres prac będzie obejmował m.in.: poszerzenie jezdni, przestawienie słupów oświetleniowych oraz przebudowę sieci sygnalizacji świetlnej, oświetlenia, elektroenergetycznej i wodociągowej.

Na projekt „Przebudowa skrzyżowania ulicy Chorzowskiej z Arki Bożka dla nadania priorytetu dla ruchu tramwajowego linii T6 w Bytomiu” pozyskano prawie 640 tys. zł.

Przypomnijmy, że w 2023 roku zakończył się projekt związany z rozbudową sygnalizacji świetlnej na 15 skrzyżowaniach drogowo-tramwajowych w Bytomiu. Dzięki temu projektowi jadące z Bytomia w kierunku Katowic, Stroszka czy Świętochłowic tramwaje mają priorytet na przejeździe, a pasażerowie szybciej dojeżdżają do celu. Inwestycja kosztowała 1 mln 434 tys. zł i w całości została sfinansowania dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.


powiązane artykuły:

Przebudowa wiaduktu w bytomiu
Lokalne 23 kwietnia 2024

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Chorzowską (DK79) wchodzi w kolejny etap. Od wtorku 23 kwi

Oczyszczalnia bytom
Lokalne 8 kwietnia 2024

Wśród 67 wybranych do dofinansowania projektów z naszego województwa, na Rozwój energetyki rozpro

Dofinansowanie skarpa bytom
Lokalne 5 kwietnia 2024

Klub Sportowy SKARPA BYTOM podpisał umowę na kolejną dotację z Unii Europejskiej. Tym raz

Jaki wybrac kamien w pierscionku zareczynowym
Lifestyle 20 kwietnia 2024

Król kamieni szlachetnych, przyjaciel zakochanych czy jednak kamień namiętności i pasji? Wybó

Jaki sprzet warto miec do kuchni
Lifestyle 19 kwietnia 2024

W dzisiejszych czasach każdy może mieć sprzęt AGD najnowszej generacji. Branża AGD co chwila prez

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3