Wyniki plebiscytu „Galeria Artystyczna 2024”. W tym roku uhonorowany zostanie Krzysztof Respondek

Galeria Artystyczna

Redakcja

15 kwietnia 2024

Krzysztof Respondek, aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, artysta kabaretowy znany ze skeczów Kabaretu Rak zostanie decyzją mieszkańców uhonorowany w tym roku w Galerii Artystycznej przy pl. Grunwaldzkim.

31 marca zakończyło się głosowanie w plebiscycie „Galeria Artystyczna 2024”. 

- Niezmiernie cieszę się, że Krzysztof Respondek, którego z wielkim żalem niedawno pożegnaliśmy, znajdzie swoje miejsce w Galerii Artystycznej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Ten ceniony artysta z pewnością zasłużył na to szczególne wyróżnienie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w plebiscycie, bo to wyraz Waszej wdzięczności i pamięci dla twórców, którzy swoim talentem i swoją pracą przyczynili się do rozwoju rodzimej kultury i sztuki – dodaje prezydent.

W tym roku w głosowaniu wzięło udział niemal 3 tys. mieszkańców. To 2 razy więcej niż ubiegłorocznym głosowaniu. Głosować można było za pomocą formularza on-line na stronie internetowej Katowice.eu lub papierowo - w marcowym wydaniu informatora miejskiego „Nasze Katowice” zamieszczono kupon do głosowania, który przez cały marzec można było oddać w Centrum Informacji Turystycznej lub przesłać do Urzędu Miasta Katowice. Na 2955 oddanych głosów zdecydowana większość została przesłana elektronicznie.

- Niemal 60% osób, które wzięły udział w tegorocznym plebiscycie, oddało swój głos na Krzysztofa Respondka – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji, odpowiadającego za przeprowadzenie plebiscytu. - Krzysztof Respondek otrzymał 1730 głosów, natomiast drugi Grzegorz Fitelberg 564. Trzecie miejsce w plebiscycie, uzyskując 261 głosów, zajął Erwin Sówka – dodaje naczelnik.

Rzeźba przedstawiająca Krzysztofa Respondka zostanie odsłonięta we wrześniu podczas obchodów rocznicy nadania Katowicom praw miejskich.

powiązane artykuły:

Galeria Artystyczna w Koszutce
Kultura 1 marca 2024

Od 1 do 31 marca trwa głosowanie, w ramach którego wybrana zostanie kolejna postać kultur

Majowka w gorach najlepsze gorskie lokalizacje i apartamenty gdzie spedzic weekend majowy 2024
Lifestyle 13 kwietnia 2024

Długi weekend w Beskidach to świetna miejscówka na to, by się odprężyć, zaznać dużej dawki ru

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3