CARBON Festival powraca! Znamy pierwszych wykonawców!

Carbon silesia festival

Redakcja

15 czerwca 2024   

CARBON Silesia Festival wraca z pierwszym ogłoszeniem artystów, którzy 14 i 15 czerwca 2024r. wystąpią podczas czwartej odsłony tego nietuzinkowego festiwalu. W czerwcu miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze na terenie postindustrialnej przestrzeni starej kopalni.

Czerwiec to idealna okazja, by rozpocząć sezon letnich festiwali. W programie CARBON Festival znajdziecie idealny zestaw na przygotowanie się do wakacyjnej muzycznej przygody. W tym roku w Zabrzu pojawi się czołówka światowej sceny elektronicznej. 

Na początek: Vitalic, czyli jedna z największych gwiazd francuskiej sceny. Na koncie ma kilka albumów studyjnych, takich jak "OK Cowboy" i "Voyager", ostatni krążek - Dissidænce Episode 2 ukazał się w 2022 roku. 

Po dwuletniej przerwie do Zabrza ponownie zawita znany i lubiany –NTO. Jego energetyczne występy można usłyszeć na największych wydarzeniach a rewelacyjny album„Apnea” współtworzyli tacy goście, jak Paul Kalkbrenner, Kas:st, czy Monolink. 

Nie zabraknie również przedstawicieli połamanych dźwięków spod szyldu drum`n bass, bowiem na scenie Jungle zagra legenda tego gatunku – Goldie, znany nie tylko z doskonałych produkcji, ale także swojego aktorstwa. Można go było zobaczyć m.in. w kultowym "Przekręcie" Guya Ritchie czy „Świat to za mało” z serii o przygodach Jamesa Bonda. 

Na tej samej scenie zobaczymy też rewalcyjnego Zero T, który w ubiegłym roku wydał swój najnowszy i jednocześnie piąty album w karierze. Obydwu dj-ów wspierać będzie podczas ich występów Medic MC. To jeden znajciekawszych MC na brytyjskiej scenie.

Elektronicznym setem porwą do tańca również – Rex The Dog oraz Nick Curly. Ten pierwszy kocha nie tylko psy, ale przede wszystkim analogowe brzmienie i syntezatory. Tworzy i gra na żywo przy użyciu samodzielnie zbudowanego syntezatora modularnego i to właśnie z tym instrumentem pojawi się na Carbon Silesia Festival. Nick Curly to dziś jedna z najważniejszych postaci na niemieckiej scenie klubowej. Regularnie występuje na wszystkich znaczących festiwalach, regularnie gra w berlińskim Watergate, Mint Club w Leeds, The Bow w Buenos Aires, w londyńskim Fabric czy barcelońskim Razzmatazz. 

Ale CARBON Festival to również występy krajowych wykonawców oraz najlepszych DJ-ów. Podczas nadchodzącej edycji na kilku scenach usłyszymy m.in.: Beskres, Harland, Jazxing, Jeszcze, Kovvalsky, MKO, Ptakova, Tom Encore, We Draw A i Weikum. Biorąc pod uwagę wyjątkowość tego festiwalu zachęcamy, aby nabieżąco śledzić jego komunikację, gdyż niebawem poznamy kolejnych wykonawców. 

Pierwsza pula karnetów na CARBON Festival została wyprzedanaa obecnie dostępna jest druga (Early Regular) - w promocyjnej cenie 239 zł. Bilety można kupić jedynie do połowy kwietnia lub wyczerpania zapasów. Organizatorem CARBON Silesia Festival jest agencja Go Fest!, która odpowiada także za największy zimowy festiwal - SnowFest. Jakość i zabawa na najwyższym poziomie są zatem gwarantowane. 

Na terenie festiwalu, oprócz muzycznych wrażeń, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym m.in.strefa foodmarket, strefa chill, art zone oraz możliwość zwiedzania wybranych przestrzeni kopalni. 

Zachęcamy do śledzenia strony www.carbonfestival.pl, aby być na bieżąco z informacjami.

powiązane artykuły:

Carbon
Lokalne 26 czerwca 2023

Fantastyczni artyści z Polski i Europy, tysiące uczestników i dobra zabawa na terenie Sztolni Kró

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3