Wisła z nowym filmem promocyjnym. Gościnnie wziął w nim udział Adam Małysz [WIDEO]

Film promocyjny wisła

Redakcja

26 kwietnia 2024

„Wisła – początek wielu historii” to tytuł najnowszego spotu promocyjnego Wisły. Jest to historia małej dziewczynki o wielkich marzeniach, a Wisła pomaga te marzenia spełniać.

- Prace nad filmem trwały 9 miesięcy i nawet muzyka została skomponowana specjalnie nie potrzeby tej produkcji Cieszymy się, że chętnie wziął w nim udział również nasz największy ambasador, czyli Adam Małysz. Oprócz wersji polskiej i angielskiej, przygotowaliśmy też wersję z czeskim lektorem, co jest ukłonem w stronę coraz chętniej odwiedzających nas turystów właśnie z Czech. Wierzymy, że zachęcimy wiele osób, aby do Wisły się wybrać – tłumaczy Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiego magistratu, który z ramienia urzędu koordynował prace nad spotem.

W obrazach zobaczymy przede wszystkim wiślańską przyrodę, góry, szlaki turystyczne, ale też możliwości spędzania wolnego czasu aktywnie - na nartach, rowerach, łyżwach czy na miejskim basenie. W kadrach przewija się „magiczna czereśnia” na Cieńkowie, wiślańska „Niagara”, Krzakoska Skała czy Jaskinia Malinowska. Nie zabrakło też kultowych budowli, jak Rezydencja Prezydenta RP – Zamek w Wiśle czy wiadukt kolejowy w Łabajowie.

- Produkcja filmu dla Wisły to była dla nas świetna przygoda, ale też wyzwanie. Film przeprowadza nas przez różne pory roku, mamy płynne przejścia lata w zimę, nocy w dzień, co wymagało bardzo dokładnego zaplanowania całości i cierpliwości w realizacji. Ostatecznie udało nam się stworzyć atrakcyjną historię, która prowadzi widza przez ciekawe atrakcje i piękne plenery miasta Wisła. Jestem bardzo zadowolony z efektu i myślę, że to najbardziej dopracowany projekt, jaki udało nam się stworzyć do tej pory – mówi Tomasz Walczak, autor filmu.

Trzyipółminutowy spot powstał w większości dronami sportowymi FPV, sporo w nim timepase’ów i hyperlapse’ów, co dla widza jest bardzo ciekawą i atrakcyjną formą w odbiorze. Gościnnie wziął w nim udział również najsłynniejszy mieszkaniec miasta, "Orzeł z Wisły", czyli Adam Małysz.

- Obejrzyjcie do końca, a gdzieś tam i mnie wypatrzycie. „Wisła - początek wielu historii” - moja też tutaj się zaczęła! - napisał Małysz na swoim profilu w mediach społecznościowych.
- Przed nami nowa kadencja, więc też nowe możliwości! Chcemy Wisłę stale rozwijać, iść do przodu, wyznaczać trendy i wciąż być postrzegani przez turystów jako atrakcyjne miasto, które warto odwiedzić. W filmie pokazujemy część pomysłów jak aktywnie spędzić tutaj czas – zachęca do obejrzenia burmistrz Tomasz Bujok.

powiązane artykuły:

Majowka w wisle
Turystyka 25 kwietnia 2024

W dniach 1-5 maja 2024 w Wiśle odbędzie się cykl wydarzeń pod wspólną nazwą GÓRSKIE OPOWIEŚCI Maj

Przewodnik czeka wisła
Turystyka 23 kwietnia 2024

Akcja Przewodnik Czeka to od wielu już lat prowadzony w Wiśle cykl bezpłatnych wycieczek dla tury

Velocug kolei slaskich
Turystyka 18 kwietnia 2024

27 kwietnia na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze s

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3