Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Pomysł na niepowtarzalny prezent na Dzień Dziadka

W latach 70-tych Telewizja Polska ogłosiła konkurs na ustalenie daty Dnia Dziadka, ale pierwotne propozycje daty 30 maja nie przyjęły się. Za to w naturalny sposób zaczęto obchodzić to święto bezpośrednio po Dniu Babci i tak oto obchody Dnia Dziadka przypadają niezmiennie na 22 stycznia.

Istnieje teoria, że święto przywędrowało do Polski z Ameryki, kiedy to w 1973 roku pewna kobieta chciała zwrócić uwagę na los starszych, samotnych osób i w ten sposób ustanowić dla nich dzień. Szczęśliwie prezydent Jimmy Carter docenił jej inicjatywę i oficjalnie ogłosił National Grandparents Day w 1978 roku.

Wyjątkowa data jaką jestDzień Dziadka to wyraz wdzięczności za obecność ukochanych dziadków. Dlatego, składając płynące z serca życzenia, podaruj niepowtarzalny prezent na Dzień Dziadka.

Ciekawy prezent na Dzień Dziadka - spełnij marzenia o lataniu

Każdy skrycie marzył o lataniu i warto podarować dziadkowi upominek, który dosłownie oderwie go od ziemi. Spokojny lot szybowcem dostarczy niezwykłych wrażeń nie zakłóconych warkotem silnika, ponieważ szybowiec jest maszyną nieposiadającą własnego napędu. Jak zatem wzniesie się na wysokość widokową? Możliwości są dwie. Pierwsza to start z pomocą wyciągarki, dzięki której może wznieść się na pułap 400 metrów w 20 sekund. Drugą opcją jest lot szybowcem za samolotem, który odbywa się na wysokości 500-800 metrów. Lot szybowcem jest bardzo bezpieczny, gdyż szybowce są przystosowane do przygodnego lądowania w miejscu innym niż właściwe lądowisko. Taka atrakcja z pewnością dostarczy dziadkowi niecodziennych widoków i emocji. 

 

Niesamowitym przeżyciem dla dziadka, który jest pasjonatem lotnictwa będzie też lot szkoleniowy z podstawami latania samolotem. Taki kurs rozpoczyna się szkoleniem z zasad bezpieczeństwa i zapoznaniem z maszyną, a dziadek zdobędzie podstawową wiedzę z zakresu lotnictwa oraz pozna tajniki obsługi samolotu. Brzmi intrygująco, prawda? Kolejnym, jeszcze ciekawszym elementem kursu, jest lot w symulatorze samolotu dwusilnikowego.

Pod okiem licencjonowanego pilota dziadek wykona operacje startu i lądowania na dowolnie wybranym przez siebie lotnisku. Pilot wprowadzi go w zasady monitorowania oraz planowania lotu, a także omówi systemy awaryjne. Po locie na symulatorze, dziadek będzie miał okazję zastosować nabytą wiedzę w praktyce - chwytając za stery samolotu i wykonując lot, a przy tym podziwiając panoramę miasta. Prezent ten przyniesie maksimum wrażeń, a dziadek nie raz będzie z dumą opowiadał o tym jak pilotował samolot.

Co kupić na Dzień Dziadka dla majsterkowicza?

Dziadkowie, jeśli odpoczywają już na emeryturze, często szukają zajęcia, które wypełni ich wolny czas. Zazwyczaj są to prace związane z majsterkowaniem i naprawianiem starych przedmiotów. Dla miłośnika rękodzieła ciekawym i trafionym prezentem będą warsztaty stolarskie prowadzone przez profesjonalnego stolarza. Na zajęciach w formie podstawowej uczestnicy poznają maszyny do obróbki drewna i wykonają wybrany przedmiot z własnego projektu. Natomiast warsztaty z zakresu rzeźbienia w drewnie to okazja do rozwinięcia zdolności manualnych i nauka pod okiem prawdziwego pasjonata rzemiosła snycerskiego. Z pewnością dziadek, który lubi tego typu zajęcia w otoczeniu narzędzi i zapachu drewna poczuje się jak ryba w wodzie.

Upominek na Dzień Dziadka

Najcenniejszą rzeczą jaką możemy podarować naszym bliskim jest czas spędzony wspólnie. Dlatego na prezent na Dzień Dziadka warto postawić na atrakcje dla dwojga, które będziecie mogli zrealizować wspólnie. Dobrym pomysłem będzie też taki prezent, który dziadek będzie mógł zrealizować razem z babcią - pozwoli im to wrócić myślami do czasów młodości i znów poczuć się jak na randce. Voucher na wieczór w teatrze to prezent, który z pewnością oboje docenią. Może już dawno nie robili czegoś ciekawego tylko we dwoje? W natłoku codziennych obowiązków - niezależnie czy dziadkowie nadal są aktywni zawodowo czy też pomagają w wychowywaniu wnucząt - przyda im się chwila wytchnienia. Dowolnie mogą wybrać teatr oraz wystawiany spektakl i wymienić voucher na bilety. Kulturalne doświadczenie będzie miłą odskocznią od codzienności i okazją do spędzenia cennych chwil razem. Dziadkowie zawsze poświęcają swój czas dzieciom i wnukom, a więc w podzięce warto dać im moment przeznaczony tylko dla nich.


Komentarze