Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Ścianki wspinaczkowe na Śląsku. Lista aktualna 2022

<img src="http://silesia24.pl/files/user_upload/sciankawspinaczkowaslask.jpg" alt="ścianka wspinaczkowa na slasku 2022" width="500">
Wspinaczka ściankowa to nie tylko dobra zabawa, to także świetny sposób na trening ogólnorozwojowy i spora dawka adrenaliny. Zaletą wspinaczki jest wszechstronny, pozytywny wpływ na organizm człowieka, dlatego może być doskonałą alternatywą np. dla siłowni. Sprawdźmy dostępne ścianki wspinaczkowe na Śląsku w 2022 roku

Wspinaczka to sport, który z roku na rok zyskuje na popularności. Jest dobra dla osób w każdym wieku, gdyż stopień trudności można dopasować do umiejętności wspinającego. Mimo, że wciąż jeszcze przez wielu uważana za sport ekstremalny, jest całkowicie bezpieczna. Wspinając się,  zabezpieczeni jesteśmy linami asekuracyjnymi a pod ściankami znajdują się materace, które minimalizują ryzyko odniesienia kontuzji. Gdzie na Śląsku możemy się wspinać?

ścianka wspinaczkowa śląsk

Ścianki wspinaczkowe na Śląsku. TOP 10 w 2022 roku

Chwyciarnia Arena Gliwice

To obiekt, który  dysponuje pochylnią do wspinania na czas, zgodną z wytycznymi IFSC, ścianą do wspinania o powierzchni 1000m² zaprojektowaną, tak aby było możliwe ułożenie dróg wspinaczkowych o dowolnej trudności oraz bulderownią. Na miejscu mamy możliwość wypożyczenia niezbędnego sprzętu oraz skorzystamy z podstawowego szkolenia z zakresu bezpiecznej asekuracji.

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom

Centrum to świetne miejsce zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej wymagających wspinaczy. Dominuje tu strefa sportowa wewnętrzna w skład której wchodzi:

-grota o wysokości 15,5 m z 18 stanowiskami, gdzie długość wyznaczonych tu dróg przekracza nawet 25 m

-strefa rekreacyjna o wysokość 13 m z 21 stanowiskami

-strefa dziecięca, która posiada 14 torów.

Dla najmłodszych przeznaczona jest także jedna z boulderowni.

Dostępne są tutaj także boulderownie sportowa i rekreacyjna oraz regulowany i podświetlany Kilter Board, a także drewniana ściana systemowa Beastmaker. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy wspinaczki na czas - łącznie to cztery drogi 15-metrowe i dwie 10-metrowe w standardzie IFSC.

Na terenie obiektu można też korzystać m.in. z zewnętrznej ściany wspinaczkowej, strefy parkouru, street workoutu, toru do biegów terenowych i siłowni plenerowej.

Jasna Sport i Rekreacja w Gliwicach
​Kilkunastometrowe drogi wspinaczkowe o różnych stopniach trudności pozwolą początkującym entuzjastom wspinaczki szlifować technikę, a bardziej zaawansowanym rozwijać siłę.
Drogi wspinaczkowe zmieniane są co 3 miesiące i układane przez doświadczonych routesetterów.  Wszystkie chwyty, panele wspinaczkowe, sprzęt do asekuracji jak i materac posiadają atest.

BLOKatowice
Obiekt oferuje do dyspozycji wspinaczy: panele wspinaczkowe o powierzchni ponad 800 m²,
setki dróg wspinaczkowych po najwyższej jakości chwytach, nakręconych przez doświadczonych routesetterów – m.in. Marcina Wszołka układającego drogi w Pucharze świata.

Poziom 450 w Sosnowcu
Ścianka ma tutaj  ponad 1300 m2 powierzchni wspinaczkowych, 14m wysokości, 50 stanowisk, ponad 120 dróg wspinaczkowych. Na ziemi mięciutki materac, który uratuje wszystkie niedoskonałe przechwyty.

Centrum Sportowe Homera "ADRENALINA" w Bieruniu

-Panel główny: 16 metrów wysokości, 16 stanowisk wędkowych, 18 stanowisk do prowadzenia z dołem, 2 stanowiska automatyczne Perfect Descent Auto Belay.
-Bulderownia: 2 panele (parter poziom początkujący, piętro poziom zaawansowany) łącznie 20 dróg.
-Panel dziecięcy: Panel 8m, 6 stanowisk automatycznych Perfect Descent Auto Belay.

Scout Sport w Częstochowie
Obiekt posiada ściankę, która zajmuje powierzchnię 300 m kw. i jest wysoka na 9,2 m. Znajdziemy tu około 40 dróg o różnych stopniach trudności.

Centrum Wspinaczkowe Prima Roca w Bielsku-Białej
W Centrum Wspinaczkowym Prima Roca znajduje się łącznie 29 stanowisk do wędki oraz 24 linie. Każde stanowisko to 2-4 drogi wspinaczkowe, co daje aż 116 różnych wariantów wspinania.
Największa ze ścian mierzy aż 19 metrów i posiada część pionową oraz część o różnych rodzajach przewieszeń. Średnia ściana liczy  12 metrów i charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością formacji. Ze ścianki 7-metrowej z kilkunastoma drogami chętnie korzystają dzieci.

ścianka wspinaczkowa na śląsku

Centrum Wspinaczkowe Klif w Tarnowskich Górach
Centrum wspinaczkowe podzielone jest na kilka stref:
- strefę bulderową - bulder wysokości do 3,7 m i powierzchni wspinaczkowej ok. 100 m²,
- strefę treningową składającą się z Campusa wraz z kołkownicą oraz drążka do podciągania z możliwością powieszenia kółek gimnastycznych, TRX-a i innych przyrządów treningowych,
3. główną strefę ściany wspinaczkowej o wymiarach: wysokość 16,5 m, szerokość 21 m i powierzchni ok. 400 m², w której skład wchodzą:
-część sporto- strefa sportowo-rekreacyjna na poziomie 3,5 m i powierzchni 200 m²,wa o wysięgu powieszenia do około 7,5 m,
-strefa rekreacyjna dla początkujących i średnio zaawansowanych z wysięgiem powieszenia do 3 m,
-wydzielona strefa zabaw dla dzieci złożona ze ścian o wysokości 6 m oraz 3,5 m. Strefa ta wyposażona dodatkowo jest w materace oraz górne punkty asekuracyjne,
- strefa instruktorska usytuowana nad strefą zabaw dla dzieci o powierzchni 30 m². Wyposażona jest w półki i stanowiska asekuracyjne do nauki podstawowych technik linowych.

Centrum Wspinaczkowe Climb Sky w Bielsku-Białej
W centrum możemy korzystać ze ścianki o wysokości 9 m i powierzchni 270 m². Znajduje się tutaj też spora boulderownia o powierzchni 120 m², która co rok bywa areną zmagań w popularnych zawodach Total Bulder.