Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Duże osiedle w Dąbrowie Górniczej bez ciepłych kaloryferów

Wiadomości
TAGIawaria
Foto: Czytelnik
Do awarii doszło na wysokości ulicy Piłsudskiego nr 77 oraz 79 -  to osiedle Cieszkowskiego w Gołonogu. Wczoraj w tym samym miejscu przez cały dzień były prowadzone prace. Dzisiaj około godz. 12 doszło do rozszczelnienia. W efekcie mieszkańcy ponad 20 bloków nie mają ciepłych kaloryferów.

Największy problem służby miały z właścicielami samochodów,  które stały w miejscu awarii. 

Mimo pojawienia się straży miejskiej ok. godz. 14 nie rozpoczęto jakichkolwiek prac. Późnym popołudniem na miejscu pojawili się policjanci i tym razem udało się odcholować auto, które blokowało możliwość wjazdu koparki i rozpoczęcia naprawy sieci ciepłowniczej. Aktualnie trwają prace naprawcze.

Kiedy mieszkańcy mogą się spodziewać przywrócenia dostaw ciepłej wody do kaloryferów? Na razie nie wiadomo. Dziś w nocy ponownie spodziewamy się w Dąbrowie Górniczej temperatur dochodzących nawet do minus 17 stopni. 

- Według Tauron Ciepło prace miały zakończyć się do wieczora, jednak znacząco się przeciągnęły. Najdłużej bez ciepła pozostawali mieszkańcy bloków przy Al. J. Piłsudskiego 77 i 79. Dlatego pracownicy CZK, ochotnicy z OSP Strzemieszyce i OSP Łosień oraz strażnicy miejscy dostarczyli mieszkańcom 47 nagrzewnic. Ostatecznie awaria została usunięta w sobotę nad ranem - informuje Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. 

Komentarze