Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Łaziska Górne: pijany 20-latek na motocyklu uciekał przed policjantami

Wiadomości
Zarzutami jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do drogowej kontroli, zakończyła się brawurowa jazda pijanego 20-latka z Łazisk Górnych, który nie mając uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł na motocykl i przemieszczał się ulicami miasta.

Jadący z dużą prędkością motocykl policjanci z łaziskiej patrolówki zauważyli na ulicy Jana Pawła II wczoraj (16 sierpnia) kilkanaście minut przed godziną 23.00. Kierujący od samego początku naruszał przepisy ruchu drogowego. Gwałtownie skręcał w uliczki, nie używał kierunkowskazów.

Kiedy policyjny radiowóz ruszył w pościg, motocyklista zajeżdżał drogę, nie dopuszczając aby mundurowi zdołali go wyprzedzić. Nie bacząc na włączone sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, kierowca jednośladu kontynuował jazdę, stwarzając przy tym ogromne zagrożenie w ruchu. W pewnym momencie motocykl zwolnił, a policjanci wykorzystując radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego, zatrzymali 20-latka. Okazało się, że jest pijany oraz w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mundurowym tłumaczył, że pił wcześniej piwo i palił marihuanę, dlatego uciekał przed policjantami.

Brawurowa jazda skończyła się dla mieszkańca Łazisk Górnych nocą spędzoną w policyjnej izbie zatrzymań. Dziś w południe usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. 20-latek odpowie też za liczne wykroczenia drogowe.

foto: KMP Mikołów


Komentarze