Uderzył w twarz kierownika pociągu, bo ten poprosił o okazanie biletu

Straz ochrony kolei

Redakcja

24 kwietnia 2024

Kierownik pociągu relacji Kraków Płaszów – Katowice został zaatakowany przez jednego z pasażerów po tym jak poprosił o okazanie biletu. 41-letni sprawca odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej pracownika kolei.

22 kwietnia br. dyżurny ruchu stacji Kraków Główny powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie o pilnej interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Kraków Płaszów – Katowice. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK.

Po przybyciu pociągu do stacji, funkcjonariusze ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że 41-latek podczas kontroli biletów zaatakował kierownika pociągu i uderzył go z otwartej ręki w twarz. Powodem jego agresji była jazda pociągiem bez biletu. Na szczęście poszkodowany nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Agresor trafił w ręce policjantów z Krakowa a kierownik pociągu kontynuował dalszą jazdę - relacjonuje Straż Ochrony Kolei. 

Pociąg relacji Kraków Płaszów – Katowice doznał 5-minutowego opóźnienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

powiązane artykuły:

Przewoz roweru koleje slaskie
Wiadomości 10 kwietnia 2024

27 kwietnia rusza obowiązkowy system rezerwacji przewozu rowerów w pociągach Kolei Śląs

Oferty kolei slaskich wekendy
Turystyka 15 kwietnia 2024

Koleje Śląskie przygotowały dla pasażerów ofertę specjalną na zbliżającą się majówkę. Za 100 zł b

Max bilety kolei slaskich
Wiadomości 12 kwietnia 2024

Wspólna oferta Kolei Śląskich, GZM i Polregio wystartowała pilotażowo 1 marca tego roku. Porozumi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3