Wzdłuż ulicy Francuskiej w Katowicach powstanie nowa droga rowerowa

nowa droga rowerowa w Katowicach

Redakcja

27 grudnia, 2022

Wybrano wykonawcę, który zrealizuje kolejną drogę rowerową w Katowicach. To około 700-metrowy odcinek wzdłuż ulicy Francuskiej, który połączy popularne wśród mieszkańców miejsce wypoczynku i rekreacji - Muchowiec z drogą rowerową w ciągu ul. Lotnisko. Na realizację wykonawca będzie miał 9 miesięcy od podpisania umowy.

Inwestycja dotyczy około 700-metrowego odcinka wzdłuż ulicy Francuskiej, od skrzyżowania z ulicą Trzech Stawów do skrzyżowania z ulicą Lotnisko. Co ważne, zakres prac obejmuje nie tylko realizację drogi rowerowej, ale także chodnika i elementów towarzyszących. Bezpieczeństwo w poruszaniu się tym odcinkiem ul. Francuskiej – zarówno rowerem, jak i pieszo, poprawi dodatkowe oświetlenie – doświetlone zostaną również przejścia dla pieszych. W ramach inwestycji przewidziano także montaż ławek i koszy na śmieci oraz nasadzenia nowych roślin, takich jak hortensje czy tawuły.

Swoje oferty w postępowaniu przetargowym, prowadzonym przez miejską spółkę Katowickie Inwestycje S.A., złożyło 6 wykonawców. Spośród nich wybrano firmę DROGOPOL Sp. z o.o., która koszt realizacji tej inwestycji wyceniła na około 2,5 mln zł.

Ten odcinek połączy Muchowiec nie tylko z istniejącą już drogą rowerową w ciągu ul. Lotnisko, ale docelowo również z infrastrukturą dla rowerzystów na ul. Damrota – tu Miasto wybrało niedawno projektanta, który przygotuje niezbędną dokumentację projektową dla inwestycji

– mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Z roku na rok przybywa dróg rowerowych w Katowicach, ich łączna długość wynosi ok. 190 km, a w przyszłym roku powstaną następne trasy. 

- Trwa przetarg na rozbudowę ulicy Hallera, gdzie powstanie droga dla rowerów o długości ok. 1,4 km. Zbliżamy się do rozpoczęcia prac projektowych dotyczących kolejnych trzech odcinków o łącznej długości 2,3 km, a następnych 5,9 km jest już w trakcie projektowania i zostanie wybudowane w najbliższych latach. W tych planach znajduje się między innymi budowa pierwszego etapu velostrady, która zostanie poprowadzona w śladzie nieczynnej linii kolei piaskowej, na odcinku od ul. Huberta do ul. Kolistej - mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej w spółce Katowickie Inwestycje S.A.

powiązane artykuły:

droga rowerowa nikiszowiec-giszowiec
Wiadomości 1 grudnia, 2022

Odebrana została nowa droga rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Szopienickiej, łacząca Nikiszowi

Liczba wypo AA1 4ycze AA by AA a wi AE ksza o ponad 70 tys ni AA1 4 w roku ubieg AA ym Fot R Ka A Aomierczak
Lokalne 9 listopada, 2022

Katowice inwestują w nowe trasy rowerowe, stacje wypożyczalni miejskich jednośladów i stacje napraw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3