Oddział ZUS w Chorzowie uruchamia „okienko górnicze”

ZUS w Chorzowie uruchamia okienko górnicze

Redakcja

27 grudnia, 2022

Oddział ZUS w Chorzowie od nowego roku uruchamia punkt porad dla górników i ich rodzin w sprawach dotyczycących świadczeń emerytalno-rentowych. Od stycznia 2023 r. funkcjonować on będzie w każdy pierwszy, roboczy poniedziałek miesiąca w godzinach od 14.00 do 17.00. 

„Okienko górnicze” w chorzowskim ZUS funkcjonowało jeszcze przed pandemią. Cieszyło się dużym zainteresowaniem, w związku z tym postanowiono wrócić do tej dodatkowej usługi dla klientów. Tak jak poprzednio i teraz punkt porad odbywać się będzie w pierwszy, pracujący poniedziałek miesiąca.
Podczas konsultacji specjaliści chorzowskiego ZUS odpowiadać będą na pytania z zakresu rodzaju emerytur górniczych, kwalifikowania okresów pracy górniczej, czym jest praca równorzędna z pracą górniczą oraz jaka praca jest zaliczana w wymiarze półtorakrotnym. Będzie można dowiedzieć się na temat zasad ustalania wysokości emerytury górniczej, ponownego ustalenia wysokości świadczeń górniczych czy postępowanie w sprawie o świadczenia emerytalno-rentowe.

Ze względu na ograniczenia czasowe, bo konsultacje trwają od godz. 14.00 do 17.00, zainteresowane osoby, które chciałyby wziąć w nich udział, muszą się wcześniej na nie zapisać dzwoniąc pod nr tel. 32 34 90 622. Dzięki temu, bez zbędnego oczekiwania w kolejce, klienci będą mieć pewność spotkania z ekspertem i wyjaśnienia swojej sprawy. Dla każdej zapisanej osoby przewidziano blisko półgodzinne porady.


powiązane artykuły:

prawo do zasiłku chorobowego
Wiadomości 23 grudnia, 2022

16 grudnia br. weszły w życie przepisy rozszerzające krąg osób uprawnionych do zasiłku ch

dzień górnika w zus chorzów
Wiadomości 24 listopada, 2022

W poniedziałek, 5 grudnia, chorzowski Oddział ZUS organizuje „Dzień Górnika w ZUS”. To be

M ZUS1
Lokalne 16 listopada, 2022

ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS dzięki której będzie można złożyć wniosek o świadczeni

Sala emerytalna
Lokalne 16 listopada, 2022

Osoby pobierające świadczenia wypłacane przez ZUS muszą pamiętać, aby na bieżąco informować instytuc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3