Dzień Górnika w chorzowskim ZUS

dzień górnika w zus chorzów

Redakcja

24 listopada, 2022

W poniedziałek, 5 grudnia, chorzowski Oddział ZUS organizuje „Dzień Górnika w ZUS”. To bezpłatne konsultacje dla górników i ich rodzin. Wydarzenie odbywać się będzie od godz. 12.00 do 17.00. 

Chorzowski ZUS przygotował specjalną ofertę dla osób pracujących w branży górniczej z okazji przypadającego w grudniu ich święta. Dzień po Barbórce, 5 grudnia w ZUS Chorzów, przy ul. H. Dąbrowskiego 45, odbywać się będą specjalne eksperckie dyżury z zakresu uprawnień do świadczeń górniczych.

Podczas indywidualnych rozmów specjaliści chorzowskiego ZUS będą wyjaśniać rodzaje emerytur górniczych, jak zakwalifikować okresy pracy górniczej, jaką pracę należy traktować jako równorzędną z pracą górniczą oraz która praca jest zaliczana w wymiarze półtorakrotnym. Zainteresowane osoby mogą przyjść ze swoimi indywidualnymi sprawami dotyczącymi m.in. ustalania wysokości emerytury górniczej, terminu ponownego ustalenia jej wysokość, a także niezbędnej dokumentacji, którą trzeba dołączyć do wniosku o świadczenia emerytalno-rentowe. To tylko niektóre z wątków jakie można poruszyć w rozmowie z ekspertami chorzowskiego ZUS.

– Nasi specjaliści, którzy na co dzień pracują przy ustalaniu uprawnień emerytur górniczych odpowiedzą na każde z nurtujących pytań z zakresu świadczeń górniczych. Aby wziąć udział w konsultacjach koniecznie trzeba się wcześniej telefoniczne zapisać. Zależy nam na tym, by klienci uzyskali poradę podczas „Dnia Górnika w ZUS” bez zbędnego czekania w kolejce. Każdy interesant będzie miał zapewnioną 25-minutową, indywidualną konsultację z ekspertem ds. górniczych świadczeń emerytalno-rentowych. W celu umówienia porady można już dzwonić pod nr tel. 32 34 90 622 i rezerwować termin, a konsultacje odbędą się 5 grudnia, w godzinach od 12 do 17, w budynku Oddziału ZUS w Chorzowie przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 45 – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

powiązane artykuły:

Pexels buro millennial 1438081
Wiadomości 24 października, 2022

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza nowy model załatwiania spraw - już nie tylko w placówce, al

M ZUS1
Lokalne 16 listopada, 2022

ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS dzięki której będzie można złożyć wniosek o świadczeni

Sala emerytalna
Lokalne 16 listopada, 2022

Osoby pobierające świadczenia wypłacane przez ZUS muszą pamiętać, aby na bieżąco informować instytuc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3