Częstochowscy uczniowie zebrali ponad 2 tony karmy podczas akcji „Charytatywnie dla Zwierząt”

Fot. Łukasz Kolewiński/UM Częstochowa

Redakcja

27 grudnia, 2022

Ponad 2 tony karmy, 150 koców, leżanki i inne akcesoria udało się zebrać w czasie akcji „Charytatywnie dla Zwierząt” zorganizowanej w częstochowskich szkołach i przedszkolach oraz wspartej przez sponsorów.

Efekt zbiórki trafi głównie do częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej ale m.in. także do innych tymczasowych domów adopcyjnych.


- W akcję wzięło udział prawie 50 częstochowskich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej uczniów włącza się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Akcję wsparły także lokalne firmy oraz częstochowskie MPK
– mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, dziękując osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w zbiórkę.

- Karma i pomoc rzeczowa trafi w tym roku nie tylko do miejskiego Schroniska, ale także do oddolnych, obywatelskich grup i inicjatyw na rzecz zwierząt – deklarował Jakub Sikora przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy.


Młodzieżowa Rada - obok Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa - była jednym z głównych organizatorów szóstej edycji „Charytatywnie dla Zwierząt”.

W tym roku z zebranych darów – oprócz Schroniska – skorzysta także Fundacja Psia Duszka, Częstośląskie koty do adopcji oraz Przystanek Kot.

Ponadto w akcję włączyły się: Sklep zoologiczny „Ryś”, Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych, Canis e Catus, Centrum Handlowo - Usługowe „Jagiellończycy”, Projectcom, „Magia Szycia” oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie S.A.

Akcję wsparli także przedstawiciele Rady Miasta - Małgorzata Iżyńska – społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt w Częstochowie oraz Sebastian Trzeszkowski.

Podsumowanie zbiórki nastąpiło 22 grudnia w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, prowadzonym na zlecenie miasta przez częstochowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Fot. Łukasz Kolewiński/UM Częstochowa

powiązane artykuły:

zbiórka dla chorzowskiego schroniska
Wiadomości 21 grudnia, 2022

Inflacja i kryzys ekonomiczny odbijają olbrzymie piętno na losie zwierząt. Koszty leczenia i utrz

świąteczna zbiórka dla bytomskiego schroniska
Wiadomości 3 grudnia, 2022

W sobotę 10 grudnia w Bytomiu - Szombierkach odbędzie się Charytatywny Zlot Pojazdów, pod

Original 4
Lokalne 23 września, 2022

W Tychach ruszyła akcja informacyjna, zachęcająca do adopcji psich seniorów ze schroniska.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3