Krzyk rozpaczy porzuconych zwierząt. Dramatyczna sytuacja chorzowskiego schroniska

zbiórka dla chorzowskiego schroniska

Redakcja

21 grudnia 2022

Inflacja i kryzys ekonomiczny odbijają olbrzymie piętno na losie zwierząt. Koszty leczenia i utrzymania drastycznie wzrosły, przez co właściciele czworonogów coraz częściej decydują się na bardzo radykalne kroki. Zwierzęta trafiają do schronisk, które zaczynają pękać w szwach. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna!

W schroniskach gołym okiem widać, że społeczeństwo biednieje. Porzuconych zwierząt przybywa, a liczba adopcji drastycznie maleje. Obecna dramatyczna sytuacja to również pokłosie pandemii, podczas której mnóstwo osób przygarnęło zwierzęta pod swój dach. Wielu właścicieli nie ma już możliwości pracy zdalnej. Do tego dochodzi wzrost kosztów opieki weterynaryjnej, karmy, szczepień, czy leczenia. To drastycznie odbija się na zwierzętach.

- Do naszego schroniska często trafiają zwierzęta z różnego rodzaju urazami, czy też chorobami, lub po prostu stare i schorowane... Wymagają one specjalistycznej opieki – od karmy zaczynając, poprzez leki, czasami aż do zabiegów operacyjnych. – czytamy na stronie zbiórki dla chorzowskiego schroniska w serwisie Pomagam.pl.

Oddanie zwierzaka do schroniska nie musi być jednak ostatecznością. Coraz więcej osób decyduje się założyć zbiórkę na leczenie lub utrzymanie swojego czworonoga. Zbiórki zakładają również schroniska, których sytuacja pogarsza się z dnia na dzień.

- W dobie ogromnego kryzysu chcemy dać ludziom możliwość łatwego i bezpiecznego zbierania pieniędzy na najważniejsze dla nich cele. Na Pomagam.pl widzimy coraz więcej zbiórek zakładanych przez schroniska lub właścicieli zwierząt. Bardzo wiele z nich odnosi sukces, dlatego wierzymy, że z trudnych sytuacji można znaleźć wyjście. Wystarczy odważyć się poprosić o pomoc – mówi Dobrosława Gogłoza, dyrektorka zarządzająca w Pomagam.pl.

Zbiórka na chorzowskie schronisko dostępna jest TUTAJ

powiązane artykuły:

świąteczna zbiórka dla bytomskiego schroniska
Wiadomości 3 grudnia 2022

W sobotę 10 grudnia w Bytomiu - Szombierkach odbędzie się Charytatywny Zlot Pojazdów, pod

Story 172491 1628232667
Lokalne 18 listopada 2022

Każdego roku do chorzowskiego schroniska trafia coraz więcej starszych zwierząt, które wymagają spec

Original 4
Lokalne 23 września 2022

W Tychach ruszyła akcja informacyjna, zachęcająca do adopcji psich seniorów ze schroniska.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3