Pokochaj seniora z tyskiego schroniska. W Tychach ruszyła akcja informacyjna "Adoptuj mnie"

Original 4

Redakcja

23 września, 2022

W Tychach ruszyła akcja informacyjna, zachęcająca do adopcji psich seniorów ze schroniska.

W tyskim schronisku przebywa obecnie 18 psów powyżej 9 roku życia - to połowa wszystkich podopiecznych, których zalicza się do psich seniorów. 

- Najdłużej w schronisku z psich seniorów jest Oli. Ma 13 lat, a w schronisku jest już 6 lat czyli prawie połowę swojego życia! Jego adopacja nastręczała trudności, bo przejawiał zachowania agresywne do ludzi. Na starość złagodniał. - mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunlanych w Tychach

i dodaje: 

- Z kolei najstarszy z seniorów to mały Kubuś - ma 15 lat i był trzykrotnie oddany do schroniska. Najpierw jako szczeniak, potem jako pies 14 letni – oddany z powodu uporczywego szczekania podczas nieobecności właścicieli, parę miesięcy temu ponownie adoptowany przez starszą panią, która jednak nie poradziła sobie z nim na spacerach.

W tym roku adopcji nie doczekały: 10 letni Max w typie husky - w schronisku był 4 lata, 13 letni Edzio - w schronisku był 1,5 roku oraz 14-letni Denisa - w schronisku był 4 lata. Nowe domy znalazło natomiast 8 starszych psiaków – Rojter, Maksiu owczarek, Koko, Roni, Pedro, Tosia, mała Aza, Tosia.

Organizatorzy kampanii chcą zwrócić uwagę na starsze, schroniskowe psy, które niestety najczęściej są pomijane i niezauważane przez odwiedzających schronisko. Adopcję psich seniorów polecają przede wszystkim osobom starszym, domatorom ale też wszystkim tym, którzy chcą uratować psie życie. 

 

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach

ul. Przejazdowa 101 , 43-100 Tychy

Uydfhy6

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3