Nikiszowiec i Giszowiec połączone nową drogą rowerową

droga rowerowa nikiszowiec-giszowiec

Redakcja

1 grudnia, 2022

Odebrana została nowa droga rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Szopienickiej, łacząca Nikiszowiec z Giszowcem. 

Nowa droga rowerowa została poprowadzona po wschodniej stronie ul. Szopienickiej. Jej początek zlokalizowany jest w okolicach skrzyżowania z ul. Bernarda Krawczyka, skąd biegnie do ul. Mysłowickiej w Giszowcu. W ramach inwestycji powstała nie tylko asfaltowa droga dla rowerów z poziomym i pionowym oznakowaniem, ale także nowe chodniki i dodatkowe oświetlenie uliczne.

Budowa tej drogi rowerowej rozpoczęła się w marcu tego roku i trwała do końca września. Następnie Katowickie Inwestycje S.A. przystąpiły do procedury odbiorowej. Wartość tej inwestycji to niespełna 4,5 mln zł.

Budowa kolejnych odcinków dróg rowerowych w Katowicach połączy istniejące już fragmenty infrastruktury rowerowej i docelowo stworzy sieci dróg rowerowych umożliwiających komfortowe przemieszczanie się na rowerach po mieście. 

To nie jedyne zadania z tego obszaru, którymi obecnie się zajmujemy. W ostatnim czasie została podpisana umowa z wykonawcą, który ma zrealizować odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Gospodarczej. To kontynuacja wybudowanej już infrastruktury, która powstała wzdłuż ulicy Pułaskiego, prowadząc przez teren Doliny Trzech Stawów aż do włączenia w ul. Gospodarczą. Trwa postępowanie przetargowe na budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Francuskiej, na odcinku od ul. Lotnisko do ul. Trzech Stawów, a w najbliższym czasie planujemy ogłosić kolejne postępowanie na wykonanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Hallera – mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej w spółce Katowickie Inwestycje S.A.

Do końca grudnia łączna długość dróg rowerowych w Katowicach będzie wynosić około 190 km, a w przyszłym roku powstaną kolejne. Trwa również przetarg na zaprojektowanie trzech odcinków o łącznej długości 2,3 km, a kolejne 5,9 km jest już w trakcie projektowania i zostanie wybudowane w najbliższych latach. Wśród zaplanowanych inwestycji w przyszłym roku jest pierwszy etap velostrady. Pobiegnie ona po śladzie nieczynnej linii kolei piaskowej, na odcinku od ul. Huberta do ul. Kolistej. Jeszcze w tym roku planowane jest także podpisanie umowy. Wartość tego zadania to ponad 600 tys. zł.

powiązane artykuły:

Nowa droga rowerowa w rejonie Doliny Trzech Stawow fot Dariusz Czapla
Lokalne 23 czerwca, 2022

Miłośnicy jednośladów zyskali kolejną wygodną do poruszania się i bezpieczną trasę rowerową w Katowi

Rozpoczela sie budowa drogi rowerowej laczacej Nikiszowiec i Giszowiec
Lokalne 7 marca, 2022

Ruszyła budowa drogi rowerowej łączącej Nikiszowiec z Giszowcem. Inwestycja będzie kosztowała około

Droga rowerowa na Dolinie Trzech Stawow fot Ewa Lipka
Lokalne 20 stycznia, 2022

Ponad 5 mln zł warte są dwa ważne połączenia rowerowe, które pozwolą dojechać bezpiecznie na rowerze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3