Wojewódzki oddział Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości powstanie w Sonowcu. Trwa nabór do służby

fot. UM Sosnowiec

Redakcja

1 grudnia, 2022

Sosnowiec stanie się się siedzibą Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w województwie śląskim. CBZC już prowadzi rekrutację m.in. do pracy w Sosnowcu.

Siedzibą CBZC będzie budynek, w którym do niedawna mieściła się Komenda Miejska Policji.

Podkreślałem to wielokrotnie. Kiedyś z Sosnowca znikały instytucje centralne, a teraz wracają. To dla miasta ogromne wyróżnienie i docenienie rosnącej roli Sosnowca w Polsce. Wiem, że postępowanie przetargowe na adaptację pomieszczeń jest już rozpisane. Trzymam kciuki za szybką realizację prac – nie kryje satysfakcji Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) jest jednostką organizacyjną Policji. Odpowiedzialne jest za realizację na obszarze całego kraju zadań w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępstw popełnionych przy użyciu systemu informatycznego, systemu teleinformatycznego lub sieci teleinformatycznej oraz zapobiegania tym przestępstwom, a także wykrywania i ścigania sprawców tych przestępstw. CBZC podlega bezpośrednio komendantowi głównemu Policji.

CBZC prowadzi rekrutację m.in.: do pracy w Sosnowcu.
3 listopada b.r. Komendant CBZC ogłosił rozpoczęcie procedury doboru dla wszystkich osób, którzy chcieliby dołączyć do funkcjonariuszy zwalczających cyberzagrożenia w sieci.

Oferujemy specjalne świadczenie dla funkcjonariuszy pełniących służbę na stanowisku związanym z bezpośrednim rozpoznawaniem i zwalczaniem przestępstw popełnionych przy użyciu systemu informatycznego, systemu teleinformatycznego lub sieci teleinformatycznej oraz zapobieganiem tym przestępstwom, a także wykrywaniem i ściganiem sprawców tych przestępstw. Świadczenie to wynosi od 70 do 130 % przeciętnego uposażenia policjantów. Na dzień 7 listopada dodatek ten kształtuje się na poziomie 4800 – 8800 zł. brutto – podkreślają przedstawiciele CBZC.

Pełne wynagrodzenie policjanta CBZC to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i dodatku za stopień.

W ramach procesu rekrutacji zostały opracowane spoty promujące nowe Biuro. Przedstawiamy w nich najczęstsze zagrożenia jakie aktualnie funkcjonują w internecie i walkę z nimi. Jeden z prezentowanych spotów dotyczy przestępstwa określanego jako „ransomware”. To rodzaj internetowego ataku polegającego na użyciu oprogramowania szyfrującego na urządzeniu ofiary, zaszyfrowaniu znajdujących się na tym urządzeniu danych i żądaniu okupu w zamian za odszyfrowanie lub nie ujawnianie informacji o ataku – dodają pracownicy Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości

Jeśli dysponujesz wiedzą z zakresu nowoczesnych technologii, informatyki, programowania, chciałbyś zrobić coś dobrego zwalczając przestępczość internetową, chciałbyś ochronić innych przed zagrożeniami i stanąć po dobrej stronie sieci, złóż dokumenty i zostań policjantem CBZC.

Będziesz mógł uczestniczyć w profesjonalnym i nowoczesnym systemie szkoleń w Polsce i za granicą z zakresu nowoczesnych technologii i informatyki śledczej. Służbę w CBZC możesz pełnić w komórkach organizacyjnych podległych Komendantowi Biura we wszystkich miastach wojewódzkich w kraju.

powiązane artykuły:

Sosnowiecka Karta Miejska
Wiadomości 30 listopada, 2022

Od 1 grudnia sosnowiczanie oraz osoby płacące podatki w mieście mogą liczyć na zniżki w miejskich

Stadion lekkoatletyczny w sosnowcu
Wiadomości 28 listopada, 2022

Stadion lekkoatletyczny przy al. Mireckiego w Sosnowcu przejdzie kolejną modernizację. Ma

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3