Kolejna modernizacja stadionu lekkoatletycznego w Sosnowcu. Jak zmieni sie obiekt?

Stadion lekkoatletyczny w sosnowcu

Redakcja

28 listopada, 2022

Stadion lekkoatletyczny przy al. Mireckiego w Sosnowcu przejdzie kolejną modernizację. Mający prawie 90 lat obiekt zostanie odmieniony,  tym razem za blisko 10 milionów złotych.

Stadion został zbudowany przez Miejski Komitet Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego w 1934 roku. Po II wojnie światowej obiekt przejął Klub Sportowy Włókniarz. W skromnych warunkach odbywały się tam treningi sekcji lekkoatletycznej tego klubu.

W 2005 i 2009 roku stadion przeszedł niezbędną modernizację, m.in. położono tartanową bieżnię i zbudowano zadaszoną trybunę, powstało nowe zaplecze, budynek klubowy z parkingiem, magazyn sprzętu sportowego, a cały teren ogrodzono. Od tego czasu upłynęło już kilkanaście lat i obiekt wymagał gruntownego remontu.

Miastu udało się uzyskać 2,5 mln dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. I to maksymalna kwota dofinansowania jaką można było na ten cel otrzymać.

- Podstawowy wachlarz prac to wymiana oraz rozbudowa nawierzchni poliuretanowej, wymiana nawierzchni bieżni rozgrzewkowej, przebudowa zeskoczni istniejącej skoczni do skoku w dal i wymiana wyposażenia skoczni oraz budowa dwóch skoczni do skoku o tyczce oraz również dwóch do skoku wzwyż - wszystkie w nowej lokalizacji - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
- Na istniejącej rzutni do rzutu młotem i dyskiem zostanie zamontowane nowe wyposażenie rzutni oraz wymieniona istniejąca podbudowa. Podobnie będzie na rzutni do pchnięcia kulą, która również zostanie przeniesiona. Na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi IVA: mistrzostwa Polski o ograniczonym programie, U16, mityngi międzynarodowe i ogólnopolskie. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 9 miesięcy od dnia podpisania umowy - dodaje Tomasz Soska, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Remontów w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

Sosnowiec odnosi sporo sukcesów w lekkiej atletyce. Tylko w ostatnich latach zawodnicy MKS-MOS Płomień Sosnowiec zdobyli 36 medali Mistrzostw Polski i 278 medali Mistrzostw Śląska i Makroregionu, w tym głównie złote.

powiązane artykuły:

mobilne płuca w sosnowcu
Wiadomości 24 listopada, 2022

W centrum Sosnowca 18.11.2022 w ramach kampanii „Sprawdź czym oddychasz! Zmień to! stanęła instal

IMG 20221109 101413
9 listopada, 2022

Tomasz Grodzki przyjechał do Sosnowca wraz z Komisją Nauki, Edukacji i Sportu. W Zagłębiu Dąbrowskim

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.1µg/m3