Morawiecki odwiedził szpital w Czeladzi, w którym leczeni są ukraińscy żołnierze

Kancelaria Premiera
Kastelik

Szymon Kastelik

28 listopada, 2022

Mateusz Morawiecki przyjechał do Czeladzi. Odwiedził Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej. - Chcemy, aby takie szpitale jak w Czeladzi były naszymi wizytówkami - mówił o szpitalu, który w ostatnich kilku latach przeszedł ważne prace modernizacyjne. 

Premier Mateusz Morawiecki po krótkiej wizycie w szpitalu, stwierdził, ze to jest wizytówka dobrego zarządzania oraz inwestycji w medycynę. - To pokazuje skalę naszego wysiłku. Jednym z modelowych przykładów naprawy jest ten szpital w Czeladzi. Miałem możliwość posłuchania ewolucja sytuacji w szpitalu. Od szpitala zadłużonego doszliśmy po 4-5 latach do szpitala wyremontowane zostały: oddział urazowy, wewnętrzny, neurologiczny. Prowadzone są liczne nowe inwestycji. I do szpitala, który ma dodatni bilans finansowy - mówił premier. Przypomniał o inwestycjach w czeladzki szpital, które w sumie kosztowały 60 milionów złotych. Podkreślił, że za rządów PiS nakłady na służbę zdrowia wzrósł dwukrotnie.

Morawiecki podziękował też personelowi PPOZ w Czeladzi. Szpital ten jest partnerem programu "Canada Ukraine Surgical Aid Program", w ramach którego w Czeladzi leczeni są m.in. żołnierze z Ukrainy. 

- W tym szpitalu leczeni są żołnierze oraz ofiary ataków bombowych z Ukrainy (...) Chciałem podziękować personelowi polskiemu, kanadyjskiemu i ukraińskiemu, którzy pracują ramię w ramię - podkreślił Mateusz Morawiecki.

- Rozmawiałem z prezydentem Załenskim w Kijowie. Powiedziałem jemu, że mamy pełną świadomość, że Ukraina walczy o naszą wolność i chcemy dalej wam pomagać - dodał szef rządu. 

fot. Kancelaria Premiera

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3