Tomasz Grodzki w Sosnowcu. "W zdrowym ciele, zdrowy duch" [WIDEO]

IMG 20221109 101413
Kastelik

Szymon Kastelik

9 listopada, 2022

Tomasz Grodzki przyjechał do Sosnowca wraz z Komisją Nauki, Edukacji i Sportu. W Zagłębiu Dąbrowskim mówił o tym, jak ważny jest sport w wychowaniu człowieka.

TOMASZ GRODZKI W SOSNOWCU:

Po lipcowym wyjazdowym posiedzeniu senackiej komisji i wystawie przyszła pora na Sosnowiec. 9 listopada w ramach obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Nauki, Edukacji i Sportu pt. „Sport amatorski i zawodowy w opiniach praktyków". W posiedzeniu wzięli udział marszałek Senatu Tomasz Grodzki, członkowie komisji, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz przedstawiciele sektora sportu zawodowego i amatorskiego.

Tomasz Grodzki wykorzystał wizytę do pogratulowania Sosnowcu wybudowania Zagłębiowskiego Parku Sportowego, z nowym stadionem piłkarskim na czele. Grodzki ubolewał, że zaproszenia na posiedzenie senackiej komisji ds. sportu nie przyjęli przedstawiciele Ministerstwa Sportu. Podobne zdanie miał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który wykorzystał przyjazd senatorów, żeby zaapelować do resortu sportu i ministra Kamila Bortniczuka o dofinansowanie Zagłębiowskiego Parku Sportowego. 

- To dla nas ogromna radość odwiedzić Sosnowiec, w tym wyjątkowym miejscu. Idea wyjazdowych komisji zadziała lepiej niż się spodziewaliśmy - mówił marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - W zdrowym ciele, zdrowy duch jest dla nas wszystkich rzeczą oczywistą - dodał Grodzki, który z zawodu jest lekarzem. Kilkukrotnie przypomniał, że sport to ważny element wychowania człowieka, a tym samym rozwoju społeczeństwa. Nie ukrywał, że martwi go coraz wyższy odsetek otyłości wśród Polaków, w tym zwłaszcza młodzieży. 

- Połączenie sportu, nauki ,edukacji, wychowania. To nie może być rozdzielne. Wszyscy to chyba wiemy. Sport w naszym życiu jest jedną z najważniejszych dziedzin - stwierdził prezydent Sosnowca, który dodał, że patologią jest sytuacja, w której sport uzależniony jest od samorządów, również w Sosnowcu, który jest właścicielem klubu Zagłębie. 

W środę 9 listopada o godz. 16.30, przebywający w Zagłębiu Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki odwiedzi Sosnowiecki Szpital Miejski ,który dołączył do akcji "czarna polska jesień szpitali powiatowych". 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3