Rusza Sosnowiecka Karta Miejska. Jakie zniżki dla mieszkańców?

Sosnowiecka Karta Miejska

Redakcja

30 listopada, 2022

Od 1 grudnia sosnowiczanie oraz osoby płacące podatki w mieście mogą liczyć na zniżki w miejskich jednostkach kultury i sportu i nie tylko. Do programu przystąpiło już ponad 20 podmiotów prywatnych.

Ulgi w miejskich obiektach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, a także w sferze usług oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. To wszystko umożliwi Sosnowiecka Karta Miejska. Projekt jest adresowany do wszystkich sosnowiczan zameldowanych na pobyt stały lub rozliczających tutaj podatek dochodowy.

- Nasz miejska oferta to jedno, natomiast swoje zniżki przygotowali także lokalni przedsiębiorcy. Już ponad 20 podmiotów przystąpiło do naszego programu, a kolejce są kolejni. Mamy już restauracje i kawiarnie, kluby fitness, jest szkoła językowa, usługi fryzjerskie. Czekamy na kolejne firmy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Co konkretnie zyskują posiadacze Sosnowieckiej Karty Miejskiej korzystając z miejskiej oferty? 

Niezwykle atrakcyjnie prezentują się cennik w obiektach sportowych. Przykładowo, od 1 grudnia godzina basenu w ŻeromParku bez karty to koszt 20 zł, a z kartą 12! Godzina sauny będzie kosztowała 35 zł (pn-czw) i 38 zł (pt-nd), a z Sosnowiecką Karta Miejską odpowiednio 20 i 22 zł. Basen w Klimontowie z SKM to koszt zaledwie 8 zł za godzinę, a bez karty – 16 zł. Dużą zniżkę będą miały także osoby grające w tenisa ziemnego. Karnet na 10 godzin bez karty będzie kosztował 360 zł, a z nią 200 zł. To niemal 50% mniej.

Zbliża się sezon zimowy, a Sosnowiecka Karta Miejska obniży też ceny na wyciągach Górki Środulskiej. Bez niej godzina jazdy na małym i dużym wyciągu to koszt 25 i 15 zł. Z kartą narciarze zapłacą odpowiednio 15 i 8 zł.

Zajęcia z tańca sportowego w Klubie Kiepury? Żaden problem. Z kartą zamiast 110 zł zapłacimy 88 zł miesięcznie za 3 godziny zajęć tygodniowo. Dla miłośników spektakli teatralnych również mamy dobre wieści. Bilety do Teatru Zagłębia bez karty to 60 zł, a z kartą 10 zł mniej.

Szczegóły, w tym cenniki i zniżki na stronie Sosnowieckiej Karty Miejskiej www.skm.sosnowiec.pl

- Karta Miejska to ukłon w kierunku mieszkańców Sosnowca i tych, którzy rozliczają się w naszym mieście. To oni płacą podatki, a także pośrednio utrzymują te obiekty. Pomimo szalejącej inflacji, wzrostu cen energii elektrycznej, gazu, paliw, usług i praktycznie wszystkich produktów, dajemy sosnowiczanom dostęp do atrakcyjnej oferty miejskiej – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.


powiązane artykuły:

SKM 2
Lokalne 3 listopada, 2022

Mieszkańcy Sosnowca mogą liczyć na duże zniżki już od 1 grudnia. Jakie benefity będą obowiązywały dz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3