Będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym na południu Polski. ATAL Olimpijska pnie się w górę

ATAL Olimpijska Katowice

Redakcja

29 listopada, 2022

Przy ul. Olimpijskiej w Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny na południu Polski. Będzie mierzyć 128 metrów i mieć 35 pięter. Jego konstrukcja osiągnęła już 5 kondygnację.

W naszym katowickim wysokościowcu zaplanowaliśmy wznoszenie trzech kondygnacji mie­sięcznie. Symboliczna wiecha na nim powinna więc pojawić się około września przyszłego roku – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.
Realizacja prac konstrukcyjnych trzonu najwyższego budynku odbywa się w systemie szalunku samowznoszącego. To system bardzo wydajny, a jednocześnie gwarantujący zachowanie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa prowadzonych robót. W niższych częściach obiektu prowadzone są już prace murarskie i instalacyjne. Na powierzchnię terenu „wychodzi” również sąsiedni budynek „A”, w którym końca dobiegają prace przy konstrukcji części podziemnej – informuje Marek Thorz, PR manager ATAL.

Budynek „A” to jeden z dwóch wieżowców 18-kondygnacyjnych składających się na inwestycję. Projekt ATAL Olimpijska przewiduje bowiem budowę 710 mieszkań w trzech apartamentowcach, z dominantą wspomnianego drapacza chmur. Jego atrakcyjnym zwieńczeniem stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry.

To między innymi powód ogromnego zainteresowania apartamentami na najwyższych piętrach. Wiele z nich, także te największe, zostało już sprzedanych lub zarezerwowanych.

Inwestycja cieszy się dużym powodzeniem, gdyż jest pełna nowoczesnych rozwiązań i wyjątkowa pod wieloma względami: lokalizacji, klasy zastosowanych materiałów czy funkcjonalności. Mieszkania w niej mają też ogromny potencjał pod kątem inwestycji. Nie dziwne zatem, że są produktem poszukiwanym przez inwestorów i osoby, które poprzez zakup chcą ochronić kapitał przed wpływem inflacji – tłumaczy Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

W inwestycji ATAL Olimpijska klienci najchętniej decydują się na zakup mieszkań 3-pokojowych, lecz dużą popularnością cieszą się także przestronne apartamenty o pow. 100-150 mkw.

Prace budowlane przy ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Oddanie do użytko­wania dwóch z trzech budynków jest planowane na III kwartał. 2025 r.

ATAL Olimpijska Katowice

powiązane artykuły:

32d41fd0dde30bea0c5c52de2bb78f41 60df01f6d0c95 conf954x644 m
Lokalne 6 sierpnia, 2021

W Katowicach powstaje kompleks ATAL SKY+. Projekt składa się z trzech budynków. Najwyższy ma mieć 12

IMG 20221109 153305
10 listopada, 2022

Mieszkańcy katowickiej dzielnicy Kostuchna nie zgadzają się na budowę ponad 50-metrowego wieżowca w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3