Dąbrowa Górnicza czeka na pomysłowych przedsiębiorców. Ruszyła 7 edycja programu „Lokal na start”

fot. pixabaycom

Redakcja

29 listopada, 2022

16 miejsc, w których można urządzić biuro, pracownię czy kawiarnię, czeka na uczestników programu „Lokal na start” w Dąbrowie Górniczej. Nabór potrwa do 11 grudnia.

Konkurs „Lokal na start” będzie miał już siódmą osłonę. Program jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Dąbrowa Górnicza i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. 

O lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy działające w Dąbrowie Górniczej nie dłużej niż 5 lat. Konkurs jest również dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność. Tym razem do wyboru są miejsca w centrum, w Strzemieszycach Wielkich, a także w Gołonogu.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi od niespełna 12 do ponad 135 m kw. Stawki czynszu za m2 są na poziomie 5, 7, 9 albo 10 zł netto. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł netto. 

Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Uczestnicy programu przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności. Nabór potrwa do 11 grudnia.

„Lokal na start” pierwszą edycję miał w 2019 r. Od tego czasu w mieście funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego uczestników.

powiązane artykuły:

Office g0c0f47219 1920
Lokalne 7 października, 2021

Do końca listopada można zgłaszać się do piątej odsłony programu „Lokal na start”. To propozycja dla

Office space 1744803 1920
Lokalne 20 lipca, 2020

Rozpoczyna się trzecia odsłona programu „Lokal na start". To propozycja dla biznesowych debiutantów

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3