Nigeryjczyk chciał studiować na Śląsku, ale nie posiadał zgody na pobyt w Polsce

Strazgraniczna

Redakcja

29 listopada, 2022

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali młodego Nigeryjczyka, który nie posiadał wymaganych dokumentów uprawniających go do pobytu w Polsce. Studiów na Śląsku szybko nie zacznie, bo otrzymał zakaz ponownego wjazdu na terytorium PR i państw obszaru Schengen na okres 3 lat. 

Nigeryjczyk posługując się mołdawską wizą krótkoterminową, dostał się na terytorium Mołdawii. Następnie na podstawie ukraińskiej karty pobytu wjechał przez Ukrainę na terytorium Węgier, gdzie otrzymał zaświadczenia uprawniające go do pobytu czasowego na terenie Węgier. Tego samego dnia cudzoziemiec dotarł pociągiem na terytorium Polski. 

Nie posiadał przy innych dokumentów oprócz nigeryjskiego paszportu i czasowego pozwolenia na pobyt na terenie Węgier. Włożył dużo wysiłku w to, żeby dostać się do Polski, bo chciał podjąć studia na jednej ze śląskich uczelni. Niestety nie posiadał koniecznych do tego dokumentów, co oznaczało, że jego pobyt był nielegalny. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę w ramach kontroli legalności pobytu. Otrzymał on decyzję zobowiązującą go do powrotu w terminie 15 dni oraz zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat.

fot. Straż Graniczna

powiązane artykuły:

7 224737
Wiadomości 29 listopada, 2022

W toku śledztwa nadzorowanego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczoś

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3