Rudzki Kiermasz Świąteczny. Jakie przygotowano atrakcje?

Rudzki Kiermasz Świąteczny

Redakcja

9 grudnia 2022

Koncert Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree, pokaz tancerzy ognia, biegi rekreacyjne, występy dzieci i młodzieży oraz spotkanie ze św. Mikołajem – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców podczas Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego.


W tym roku Rudzki Kiermasz Świąteczny rozpocznie się w czwartek /15 grudnia/ o godz. 14.00 i potrwa do niedzieli /18 grudnia/.

Na rynku zostaną ustawione stoiska handlowe z oryginalnymi ozdobami i dekoracjami świątecznymi oraz stoiska gastronomiczne, na których znajdą się regionalne potrawy. Będą one czynne w trakcie tych czterech dni od godz. 10.00 do 17.00. W tym czasie mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty świątecznej różnych firm i stowarzyszeń. Ponadto dla najmłodszych przewidziane są liczne atrakcje.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się karuzela dla dzieci, z której będzie można skorzystać nieodpłatnie w sobotę i w niedzielę – zapowiada Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej. 

Ponadto czas jarmarku uatrakcyjniony zostanie programem artystycznym.

Pierwszy dzień kiermaszu rozpocznie o godz. 14.00 „Bieg świąteczny – zawody sportowe na wesoło”, który potrwa do godz. 16.00 i poprowadzi go olimpijka w lekkoatletyce Zuzanna Radecka-Pakaszewska. O tej samej godzinie zaplanowany został „Świąteczny konwój Radia Zet”, czyli wydarzenie, podczas którego nie zabraknie wielu atrakcji świątecznych i konkursów z nagrodami. Do wygrania będą np. upominki, vouchery oraz różne gadżety. Będzie też można skosztować czekolady z magicznego trucka oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

Z kolei w piątek (16 grudnia) o godz. 17.00 zaplanowany został świąteczny pokaz ognia i światła w wykonaniu tancerzy Teatru Nam Tara, a w sobotę (17 grudnia) o godz. 15.30 rozpocznie się spotkanie ze św. Mikołajem, które potrwa do godz. 18.00. Natomiast na scenie już o godz. 16.00 zaprezentują się młodzi artyści z Amatorskiego Teatru Pierro pod kierunkiem Anny Morajko-Fornal. O godz. 16.50 prezydent Michał Pierończyk złoży życzenia świąteczne mieszkańcom, a o godz. 17.00 będzie można posłuchać Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree.

Niedziela będzie dniem, w którym najmłodsi spotkają się z Mikołajem (od 15.30 do 18.00). O 15.15 na scenie zaprezentują się rudzkie schole parafialne. Publiczność będzie mogła posłuchać scholi: Duchu Ogniu z Czarnego Lasu, Boże Nutki z Bykowiny, Familia z Kochłowic oraz Marii Magdaleny z Bielszowic. W tym dniu prezydent miasta również złoży życzenia świąteczne mieszkańcom /godz. 16.35/. Na zakończenie Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego zaśpiewa Chór Mieszany „Słowiczek”.

powiązane artykuły:

Jarmark świąteczny w zawierciu
Wydarzenia 7 grudnia 2022

Zawierciański Jarmark Świąteczny odbędzie się od 8 do 10 grudnia na Placu św. Jana Pawła II. Zoba

Jarmark świąteczny w jastrzębiu-zdroju
Wiadomości 3 grudnia 2022

Karuzela, występ kapeli góralskiej, koncert świąteczny i wspólne gotowanie to tylko część atrakcj

Jarmark świąteczny w Gliwicach
Lifestyle 1 grudnia 2022

Gorąca czekolada i oryginalne prezenty– to kwintesencja jarmarków świątecznych, które wiele z nas

Jarmark Adwentowy w Siewierzu
Wydarzenia 28 listopada 2022

Tegoroczny jarmark w Siewierzu odbędzie się w sobotę 17 grudnia 2022 r. w godzinach od 09

Jarmark Bożonarodzeniowy w tychach
Wiadomości 25 listopada 2022

Niemal 40 domków ze świątecznymi smakołykami i upominkami, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłyc

Jarmark nikiszowiec
Lifestyle 24 listopada 2022

Jeden z bardziej klimatycznych jarmarków wraca do zabytkowego Nikiszowca. Od 9 do 11 grud

Jarmark bozonarodzeniowy w katowicach
Lifestyle 22 listopada 2022

W ostatnich latach katowicki jarmark „rozrósł” się na tyle, że już niczym nie umyka jarmarkom boż

BESKIDZKI JARMARK ŚWIĄTECZNY
Wydarzenia 21 listopada 2022

Beskidzki Jarmark Świąteczny Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi odbędzie się w Szczy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3