Jarmark świąteczny w Gliwicach 2023. Kiedy otwarcie?

Jarmark świąteczny w Gliwicach

Redakcja

1 grudnia 2022

Gorąca czekolada i oryginalne prezenty– to kwintesencja jarmarków świątecznych, które wiele z nas uwielbia i czeka na nie cały listopad. Nie trzeba jednak jechać do Pragi czy Wiednia by doświadczyć tej wyjątkowej atmosfery i napić się grzańca. Wystarczy zajrzeć na gliwicki rynek! Kiedy rozpoczyna się jarmark świąteczny w Gliwicach? Podpowiadamy

Jarmarki Bożonarodzeniowe na stałe wpisały się w świąteczną tradycję. Te najpiękniejsze – we Wiedniu, Berlinie i Pradze przyciągają co roku tłumy turystów z całego świata, chcących doświadczyć magii świat jeszcze przed samym Bożym Narodzeniem, oraz zaopatrzyć się w oryginalne prezenty dla bliskich. Na jarmarkach bowiem możemy spotkać wszelkiej maści rękodzielników i zakupić ręcznie malowane bombki, ciepłe dziergane skarpety i czapki, oryginalną biżuterię, torebki, kubki idealne na zimową herbatę oraz ogrom słodkości. Dla dzieci natomiast robiona jest wioska Świętego Mikołaja, bajkowy las, karuzele i inne atrakcje. Czasem nawet można spotkać renifera Rudolfa albo wysłać Mikołajowi list, specjalnym polarnym listem poleconym. Po wszystkich tych atrakcjach można zgłodnieć, więc stałym elementem jarmarków świątecznych są oczywiście smakołyki na ciepło: gofry, kurtosze, churrosy, a do tego obowiązkowo gorąca czekolada lub grzaniec.

Jarmark świąteczny w Gliwicach 2023. Kiedy otwarcie?

Jarmark Bożonarodzeniowy zawita w tym roku także do Gliwic i wzorem lat poprzednich wypełni Rynek gwarem kolęd i zapachem czekolady. Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w tym roku otworzy się 3 grudnia i potrwa do 23 grudnia. To idealny pomysł na znalezienie prezentów dla bliskich, a szczególnie dla spóźnialskich, którzy tuż przed świętami będą chcieli uniknąć tłumów i kilometrowych kolejek do kas w centrach handlowych. Gliwicki Rynek zostanie udekorowany świątecznymi ozdobami, a przez cały tydzień na stosikach będzie można znaleźć oryginalne pomysły na prezenty, bez konieczności wydawania na nie fortuny.

jarmark świąteczny w gliwicach 2022

Co w tym roku dać bliskim pod choinkę, żeby po świętach nie musieć spłacać kredytu?

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą artyści i rzemieślnicy, którzy jak co roku czekać będą w domkach na gliwickim Rynku. Znajdziemy tam ceramikę, drewniane zabawki, oryginalne ozdoby choinkowe, ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki, pyszne wyroby regionalne, w tym miody idealne do rozgrzewającej herbaty. Nie zabraknie oczywiście pierników w każdym kształcie.

Rynek udekorowany świątecznymi ozdobami, domki pełne oryginalnych prezentów pod choinkę oraz kulinarna uczta to jednak nie wszystko. W tygodniu na jarmarku będzie można zrobić bożonarodzeniowe zakupy i zjeść coś pysznego, a w weekendy będą odbywać się specjalne świąteczne koncerty i spektakle. Nieoficjalnie wiemy od elfów, że sam Święty Mikołaj ma w planie odwiedzić grzeczne dzieci z Gliwic na jarmarku.

jarmark świąteczny gliwice

powiązane artykuły:

Jarmark nikiszowiec
Lifestyle 24 listopada 2022

Jeden z bardziej klimatycznych jarmarków wraca do zabytkowego Nikiszowca. Od 9 do 11 grud

Jarmark bozonarodzeniowy w katowicach
Lifestyle 22 listopada 2022

W ostatnich latach katowicki jarmark „rozrósł” się na tyle, że już niczym nie umyka jarmarkom boż

BESKIDZKI JARMARK ŚWIĄTECZNY
Wydarzenia 21 listopada 2022

Beskidzki Jarmark Świąteczny Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi odbędzie się w Szczy

Jarmark Adwentowy w Siewierzu
Wydarzenia 28 listopada 2022

Tegoroczny jarmark w Siewierzu odbędzie się w sobotę 17 grudnia 2022 r. w godzinach od 09

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiśle
Wydarzenia 17 listopada 2022

W tym roku w Wiśle szykuje się niesamowite zimowe wydarzenie. Do "Perły Beskidów", w dniach 10-18

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3