Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2023

Jarmark bozonarodzeniowy w katowicach

Redakcja

22 listopada, 2022

W ostatnich latach katowicki jarmark „rozrósł” się na tyle, że już niczym nie umyka jarmarkom bożonarodzeniowym we Wrocławiu, Warszawie czy Gdańsku i przyciąga na katowicki Rynek coraz więcej mieszkańców metropolii i turystów. Co czeka nas w tym roku na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach?.

Jarmarki w centrach miast to już bożonarodzeniowa tradycja, z chęcią kontynuowana również w tym roku w wielu miastach na Śląsku. Choć do tych największych we Wiedniu, Berlinie i Pradze, jeszcze trochę nam brakuje, to mieszkańcy metropolii z pewnością docenią, że prezenty dla bliskich mogą kupić od lokalnych artystów i rzemieślników, a tych w tym roku z pewnością nie zabraknie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2022/2023-otwarcie

Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy otwarł się już 18 listopada i potrwa aż do 8 stycznia. W 80 stoiskach ulokowanych wkoło Rynku możemy kupić między innymi świąteczne ozdoby, w tym ręcznie malowane bombki na choinkę, ceramikę artystyczną, świeczniki, anioły, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów oraz pyszne miody, pierniki i wyroby regionalne. Wśród oryginalnych dekoracji znajdziemy także szklane bombki z częstochowskiej manufaktury oraz ceramiczne kwiaty i ozdoby świąteczne, które przyjechały do nas prosto z manufaktury w Budapeszcie.

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice
Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice

Z jarmarku nikt nie wyjdzie głodny! Na odwiedzających czekają pyszności z całego świata. Na stoiskach znajdziemy owoce w czekoladzie, langosze, podpłomyki alzackie, prażone orzeszki, szynki parmeńskie, chałwy, sękacze, wędliny, pieczone kartofle, a nawet pierogi i barszcz. Zdecydowanie w więcej niż 12 potraw można się zaopatrzyć u wystawców, zachęcamy więc wszystkie gospodynie do odwiedzenia jarmarku i chwili relaksu z pyszną gorącą czekoladą lub grzanym winem zamiast spędzania długich godzin w kuchni.

Co nowego w tym roku na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach?

Wszystkich stałych bywalców i największych fanów katowickiego jarmarku bożonarodzeniowego zapewniamy, że nowości w programie znalazło się sporo. Pojawiła się przede wszystkim Strefa Ukraińska ze Lwowa. To 5 domków, w których zakupimy ręcznie robioną biżuterię, ceramikę, magnesy, skóry, ręcznie robione zabawki, szklane ozdoby choinkowe i szklane świeczniki. Dla osób bez lęku wysokości pojawiło się znów młyńskie koło, a żeby spalić kalorie z pierniczków, można pojeździć na łyżwach na lodowisku.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach
Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Atrakcje dodatkowe

Nieodłącznym elementem jarmarku są oczywiście specjalne wydarzenia, z udziałem wyjątkowych gości. Otrzymaliśmy pilnie strzeżoną informację, prosto z bieguna północnego, że tamtejsza reprezentacja również wybiera się do Katowic i w Mikołajki, 6 grudnia sprawdzi, które katowickie dzieci były grzeczne. 9 grudnia odbędzie się radosna Parada Mikołajkowa. Ponieważ jednak jarmark będzie z nami aż do 8 stycznia to w Sylwestra odbędzie się Pożegnanie Starego Roku i zabawa z DJ-em. Wszystkim, którzy jeszcze nie mają planów na ostatnią noc w roku, serdecznie polecamy odwiedzenie tego dnia rynku.

powiązane artykuły:

BESKIDZKI JARMARK ŚWIĄTECZNY
Wydarzenia 21 listopada, 2022

Beskidzki Jarmark Świąteczny Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi odbędzie się w Szczy

BarbórkoweLOVE
Wydarzenia 17 listopada, 2022

2 grudnia, w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza, rozpocznie się druga edycja jarmarku barbór

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiśle
Wydarzenia 17 listopada, 2022

W tym roku w Wiśle szykuje się niesamowite zimowe wydarzenie. Do "Perły Beskidów", w dniach 10-18

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3