Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiśle

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiśle

Redakcja

10 grudnia 2022   

W tym roku w Wiśle szykuje się niesamowite zimowe wydarzenie. Do "Perły Beskidów", w dniach 10-18 grudnia, zawita Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy, w trakcie którego weekendy wypełnione będą atrakcjami, koncertami i świątecznym klimatem.

Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji, będą stoiska gastronomiczne i stoiska z rękodziełem, nie zabkranie ozdób świątecznych i świetnych pomysłów na prezenty.

Przez cały pierwszy weekend oraz w sobotę w drugi weekend jarmarku przez rynek jeździła będzie Ciuchcia Świętego Mikołaja, która będzie zawoziła dzieci do specjalnej wioski ulubionego świętego dzieci. Na najmłodszych (i nie tylko) będzie czekała także bajkowa karuzela, a na Basenach Wisła pojawi się lodowisko i wiele niedzodzianek dla każdego. Nie zabraknie warsztatów z rękodziała, jak choćby świątycznych kwiatów z bibuły, dekorowania pierniczków, tworzenia stroików świątecznych.  W weekendy czekają nas także koncerty i bogaty program artystyczny. 

Program koncertów, to m.in.: 

10.12 - Brathanki

11.12 - Sound'nGrace

17.12 - Enej

18.12 - Zimowa Symfonia Beskidzka 

Oprócz tego na świątecznej scenie pojawi się wielu innych, wspaniałych wykonawców, będzie można usłyszeć zarówno muzykę regionalną, świąteczną jak i rozrywkową. 

W drugi weekend jarmarku Nadleśnictwo Wisła będzie rozdawało choinki.
Całość Jarmarku będzie powiązana z otwarciem linii kolejowej oraz rozpoczęciem sezonu zimowego w Beskidach.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3