Recital Olgi Bończyk w Będzinie

Recital olgi bonczyk

Redakcja

18 listopada, 2022    Będzin

W piątek (18 listopada) z okazji 30-lecia Towarzystwa Przyjaciół Grodźca odbędzie się recital znanej aktorki i wokalistki Olgi Bończyk. Start o godz. 18.00 w Filii Ośrodka Kultury w będzińskim Grodźcu, Plac Skarbińskich 1.

Olga Bończyk to aktorka teatralna i filmowa, a także wokalistka przez wiele lat związana z zespołem Spirituals Singers Band, który był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu (1999 r.), gdzie grała w Operetce Gombrowicza oraz „Ptaku Cis" w Studio Grotowskiego.

Występowała w wielu znanych teatrach m. in. Piosenki we Wrocławiu; Rampa, „Roma”, Kamienica, a także w musicalu „Miss Saigon". Zagrała słynną rolę doktor Edyty w serialu „Na dobre i na złe”, gościła również w kilku innych polskich serialach i programach telewizyjnych oraz swojego głosu użyczała wielu postaciom rysunkowym. Artystka ma pokaźny dorobek muzyczny: albumy solowe oraz recitale tematyczne m. in. „Piosenki z klasą", „Piąta rano", „Kalinowe noce", „Gwiazdo świeć, kolędo leć", „Ach jak przyjemnie", „Już nie zapomnisz mnie".

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 41.0µg/m3 PM2.5: 33.6µg/m3