Ważne zmiany dla podróżujących komunikacją miejską z Jastrzębia do Pawłowic

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Redakcja

9 grudnia, 2022

Od poniedziałku 12 grudnia nastąpią ważne zmiany dla podróżujących z Jastrzębia do Pawłowic. Najważniejsze zmiany w komunikacji miejskiej dotyczą linii: B14 i B12. Na kilku innych liniach wprowadzona zostanie korekta.

Reorganizacja związana jest z uruchomieniem nowego przystanku przy skrzyżowaniu ul. Cichej z Rolniczą w jastrzębskiej dzielnicy Bzie i koniecznością zapewniania transportu tamtejszym mieszkańcom oraz pracownikom pobliskich zakładów, zarówno w kierunku centrum Jastrzębia-Zdroju jak i Pawłowic.

Dotychczas wszystkie trzy linie na tej trasie, tj. B10, B11 i B12, obsługiwały przystanki przy ul. Pszczyńskiej (Dębina). 

Od poniedziałku autobusy linii B12 przejadą ul. Graniczną oraz Cichą i w ten sposób zastąpią na tym odcinku autobusy linii B14, które na ul. Cichą wjadą z ul. Podhalańskiej (od strony targowiska miejskiego przy ul. Arki Bożka).

Powyższa zmiana wymusiła konieczność ponownego rozplanowania przejazdów na wspomnianych liniach, a także na liniach jadących do Bzia (B13, B15). Ponadto konieczne jest przesunięcie pojedynczych godzin kursów na innych liniach autobusowych (m.in. S14, C15, W11) umożliwiających przesiadki w drodze do Pawłowic lub z powrotem. Zmiany (liczba kursów i godziny odjazdów) obejmą linie: B10, B11, B12, B13, B14, B15, C11, C15, C17, S14, W11.

Linia B12 (szczegóły)

Od przystanku „Aleja Piłsudskiego UM” autobusy tej linii będą kursowały ul. Graniczną, Cichą, Niepodległości do ul. Pszczyńskiej i dalej po swojej stałej trasie (w kursach powrotnych analogicznie). Do obsługi linii B12 zostaną włączone przystanki „Graniczna Szkoła”, „Graniczna GSM”, „Cicha – Rolnicza”, „Bzie Zameckie”, „Bzie Gospodarcza”, „Bzie Szkoła”, „Bzie Gospodarska”. Autobusy linii B12 nie obsłużą przystanków: „Aleja Piłsudskiego – Pszczyńska”, „Pszczyńska – Rybnicka”, „Pszczyńska – Dębina” i „Bzie Pomnik”.

Linia B14 (szczegóły)

Od przystanku „Aleja Piłsudskiego - Os. Pionierów” autobusy linii B14 będą kursowały ul. Arki Bożka i Podhalańską do ul. Cichej i dalej po stałej trasie (w kursach powrotnych analogicznie). Nastąpi wydłużenie trasy jednego porannego kursu do Pielgrzymowic. Do obsługi linii włączone zostaną przystanki „Dworzec Arki Bożka”, „Podhalańska - Os. Barbary”. Wyłączone zostaną natomiast przystanki: „Aleja Piłsudskiego UM”, „Aleja Piłsudskiego - Os. Morcinka”, „Graniczna Szkoła” i „Graniczna GSM” oraz w jednym kursie przystanki na terenie Pielgrzymowic: „Bzie II”, „Caritas”, „II Bar”, „OSP”, III, IV i „Pętla Zebrzydowice”.

powiązane artykuły:

fot. UM Jastrzębie-Zdrój
Wiadomości 7 grudnia, 2022

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju ma nową funkcjonariuszkę. Viris to

for. UM Jastrzębie-Zdrój
Wiadomości 7 grudnia, 2022

Miasto Jastrzębie-Zdrój wspólnie ze swoimi mieszkańcami pomoże dzikim ptakom. Wyprodukowano 400 k

Jarmark świąteczny w jastrzębiu-zdroju
Wiadomości 3 grudnia, 2022

Karuzela, występ kapeli góralskiej, koncert świąteczny i wspólne gotowanie to tylko część atrakcj

71edc18ce119fa0adb610560294748ff 0
Lokalne 18 listopada, 2022

Na placu pomiędzy ul. Mazowiecką, Kaszubską, a Pomorską w Jastrzębiu-Zdroju powstaje konstrukcja, kt

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 5.1µg/m3