XIV Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Jakie atrakcje w tym roku? Sprawdź!

Jarmark Bożonarodzeniowy w tychach

Redakcja

25 listopada 2022

Niemal 40 domków ze świątecznymi smakołykami i upominkami, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz moc koncertów na świątecznej scenie - tak będzie wyglądać tegoroczny XIV Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się na Placu Baczyńskiego w dniach 16-18 grudnia.

To już po raz czternasty Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Po pandemicznej przerwie powraca tu także scena ze znakomitymi koncertami.

Jak co roku, w prawie 40 drewnianych domkach można będzie nabyć artykuły świąteczne (w tym ozdoby choinkowe, zabawki, stroiki), ceramikę artystyczną i użytkową (dzbany, wazy, kubki i inne naczynia z nadrukami lub ręcznie malowane), galanterię, artykuły spożywcze (w tym słodycze, drobne przekąski, potrawy i wyroby regionalne) oraz oczywiście wypieki świąteczne i rozgrzewające jedzenie oraz trunki. Oprócz wystawców z bliska i daleka można tu będzie także spotkać lokalne organizacje pozarządowe i wesprzeć ich działalność kupując rękodzieło wykonane przez podopiecznych stowarzyszeń czy fundacji.

Po raz pierwszy można też będzie posłuchać Sebastiana Riedla w repertuarze świątecznym – usłyszymy znane kolędy i pastorałki w bluesowej aranżacji, ale także zupełnie nowe kompozycje z tekstami autorstwa Mirosława Bochenka. Wielu ucieszy bożonarodzeniowy koncert zespołu Universe, który nieco starsze pokolenie dobrze zna także właśnie z kolędowego repertuaru. Po Placu Baczyńskiego poniosą się też kryształowe głosy trzech wokalistek zespołu Tulia, a o ten bardziej tradycyjny repertuar w przepięknych strojach zadba Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Oprócz wieczornych koncertów gwiazd zaplanowano też występy lokalnych artystów – grup dziecięcych, młodzieżowych i senioralnych.

Efektowne pokazy, przedstawienia i animacje to kolejny mocny punkt tegorocznego Jarmarku, który upłynie także pod znakiem żywiołów – zobaczymy igranie z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos (ten zaprezentuje się podczas wydarzenia łącznie w trzech odsłonach) oraz poskramianie lodu w wykonaniu Ice Teamu, który wyrzeźbi w lodzie prawdziwe cuda – oczywiście z miejskim akcentem. Na dzieci czekać będą pingwiny z zimowej krainy, których historię poznamy podczas przedstawienia Agencji Artystycznej Prym Art, z elfami spotkamy się dzięki Teatrowi Trip, a głowy zadzierać będziemy podczas „Jasełek na wysokości” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop.

Jak co roku na Placu Baczyńskiego stanie mieniąca się światłem choinka, można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w przygotowanych świątecznych instalacjach, a atmosferę w tle podgrzewać będzie DJ Radla puszczając największe przeboje tego grudniowego czasu. Całości dopełnią animatorzy z teatru Mattenia, którzy czuwać będą nad odwiedzającymi Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy.

PROGRAM

16.12.2022 r. PIĄTEK

13:00 Drzewko Bożonarodzeniowe konkurs miejski na strojenie choinki

13:30 Pod wspólnym niebem polskie i ukraińskie kolędy oraz pastorałki w wykonaniu zespołu Oligo Mix Band działającego w Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach

14:30 Świąteczne historie oczami przedszkolaków w wykonaniu podopiecznych Fundacji Rozwoju i Integracji Multiintegra

15:30 Pingwiny z zimowej krainy program muzyczno-animacyjny dla dzieci w wykonaniu Agencji Artystycznej Prym Art

16:40 Blisko już Święta koncert zespołu muzyczno-wokalnego Live Music z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach

17:20 Wielka patelnia pokaz kulinarny w wykonaniu finalisty programu MasterChef Mateusza Krojenki

18:30 Drzewko Bożonarodzeniowe rozstrzygnięcie konkursu na strojenie choinki

19:30 TULIA (nie) TYLKO ŚWIĄTECZNIE

21:00 Fireshow w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos

17.12.2022 r. SOBOTA

12:00 Koncert Kolędowy w wykonaniu zespołu Trio Muzyczne w składzie: Karolina Wosz (wokal, pianino), Amelia Kuta (wokal, wiolonczela) oraz Weronika Korbel (skrzypce).

13:00 Pokaz rzeźbienia w lodzie w wykonaniu Ice Team

14:00 Kolędowo koncert Hani Derej

15:00 Świąteczne spotkanie z Elfami spektakl rodzinny w wykonaniu Teatru Trip

16:00 Świąteczne degustacje kulinarne z Remigiuszem Rączką

18:00 Poczujmy Magię Świąt najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu wokalistek Studia Piosenki VoicePless

19:00 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA MAŁY ŚLĄSK koncert kolędowy

20:30 Pokaz cyrkowy w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos

18.12.2022 r. NIEDZIELA

14:00 Coraz bliżej święta… program artystyczny w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

15:00 Jasełka na wysokości w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop

16:30 Gwiazdkowy zawrót głowy program artystyczny w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Tychach

17:30 UNIVERSE koncert świąteczny

19:00 SEBASTIAN RIEDEL Kolęda

20:30 Lightshow w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos

Codziennie:

Od 12:00 Świąteczne granie z DJ Radlą

Od 13:00 do 18:00 szczudlarze i animatorzy z Teatru Mattenia

powiązane artykuły:

Gfdtgfcd
#EkoSilesia 3 listopada 2022

W Tychach powstanie miejsce przeznaczone dla przedsiębiorstw zajmujących się szeroko pojętą ekologią

Yrdx
Lokalne 13 października 2022

Tychy ogłosiły przetarg, na budowę drugiego na terenie miasta Wodnego Placu Zabaw. Nowy obiekt powst

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3