Tłumaczenie strony internetowej - skuteczny sposób na pozyskanie klientów z zagranicy

Tłumaczenie stron internetowych

Redakcja

25 listopada 2022

Obecnie zdecydowana większość przedsiębiorców działających na polskim rynku dąży do rozwoju swojego biznesu, a tym samym wprowadzenia oferowanych produktów bądź usług na rynek zagraniczny. Opisana strategia kierowania firmą przyczynia się zarówno do wzrostu efektów uzyskiwanych na gruncie finansowym, jak i wizerunkowym. Marki współpracujące z klientami zagranicznymi nierzadko postrzegane są bowiem przez pryzmat ekspertów w danej branży, co naturalnie również owocuje zwiększonym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów/partnerów biznesowych. Pozostaje tylko jedno pytanie, a mianowicie, w jaki sposób nawiązać współpracę z klientem z zagranicy?

Wyeliminuj barierę językową czyli wersje językowe twojej strony internetowej

Każda, licząca się na rynku firma musi istnieć w globalnej sieci. Posiadanie własnej strony internetowej uznawane jest za absolutne minimum, podobnie jak aktywny udział w życiu mediów społecznościowych. Niemniej nawet najlepiej zaprojektowana strona www nie będzie w stanie przyczynić się do pozyskania klientów zagranicznych, jeśli nie zostanie przetłumaczona na wybrany język obcy. Jaki konkretnie? Przede wszystkim angielski oraz – dodatkowo – język, którym na co dzień posługują się nasi potencjalni kontrahenci z zagranicy. Mówiąc wprost; jeśli pragniemy zaistnieć na rynku niemieckim, to zdecydujmy się na przetłumaczenie strony internetowej na język angielski oraz niemiecki. Naturalnie im większa ilość wersji językowych witryny, tym większa szansa na pozyskanie zagranicznego klienta/partnera biznesowego.

Profesjonalne tłumaczenie stron internetowych czyli... co?

Jeśli uważasz, że tłumaczenie stron internetowych ogranicza się wyłącznie do warstwy treści (czyli przekładu obejmującego teksty znajdujące się na twojej witrynie) to jesteś w dużym błędzie. Aby strona www faktycznie mogła przyczynić się do pozyskania klientów z zagranicy, konieczne jest dopasowanie oferty do warunków kulturowych danego kraju. To niezwykle ważne, gdyż w innym przypadku witryna będzie po prostu nieczytelna dla klientów spoza naszego kraju. Na tym jednak nie koniec. Poza uwzględnieniem aspektu kulturowego, niezbędne jest również wykonanie tak zwanego tłumaczenia SEO, które umożliwia uzyskanie wysokich wyników wyszukiwania twojej witryny za pomocą słów kluczowych.

Tłumaczenie SEO = wysoka pozycja strony w wyszukiwarkach za granicą

Aby strona internetowa miała szansę na uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce, konieczne jest przyjęcie odpowiedniej strategii SEO, w tym również przeprowadzenie badań słów kluczowych. Naturalnie wysoka pozycja w wyszukiwarce oznacza możliwość dotarcia do większej grupy użytkowników czyli potencjalnych klientów. Jak wiadomo, wyszukiwarki dopasowują wyniki zarówno do lokalizacji, w jakiej przebywa użytkownik, jak i języka, w jakim wpisane zostało zapytanie. W praktyce oznacza to więc, że strony tłumaczone jedynie na poziomie warstwy treści nie mają szansy na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyświetlanych osobom z zagranicy. Dużą rolę odgrywa również zrozumienie potrzeb klienta zagranicznego oraz sposobu, jakim posługuje się on podczas wyszukiwania informacji w globalnej sieci. Właśnie dlatego tłumaczenie SEO uznawane jest konieczny element lokalizacji strony internetowej.

Diabeł tkwi w szczegółach

Ostatnią, niemniej równie istotną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę w przypadku tłumaczenia strony internetowej jest dokładność, odnosząca się zarówno do warstwy merytorycznej, gramatycznej oraz stylistycznej, jak i języka charakterystycznego dla danej branży. Poza tym poleca się wykonać analizę rynku, na jaki docelowo ma zostać wprowadzony produkt/usługa.

Jak widać powyżej, wykonanie odpowiedniego tłumaczenia witryny internetowej wymaga zarówno umiejętności lingwistycznych, jak i wiedzy w zakresie pozycjonowania stron www. Z tego względu warto zlecić je profesjonalnej firmie, posiadającej doświadczenie w tworzeniu nadmienionych tłumaczeń, takiej jak marka Skrivanek.

powiązane artykuły:

Jakpromowaćstronęinternetową
Lifestyle 25 listopada 2022

Prowadzisz własny biznes i zaczynasz aktywnie działać w Internecie? Z pewnością masz już

Code 1076536 1920
20 września 2019

Niezwykła historia mieszkańca Chorzowa. Jak sam mówi, nie jest profesjonalistą, ale strony www to je

Dscdsfd
Artykuły 9 maja 2022

Pierwsze wrażenie, jakie strony internetowe pozostawiają na odbiorcach, jest często kluczowe. Intern

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3