Tworzy strony internetowe z pasją. Nie widzi od urodzenia

Code 1076536 1920

Redakcja

20 września 2019

Niezwykła historia mieszkańca Chorzowa. Jak sam mówi, nie jest profesjonalistą, ale strony www to jego hobby. Za darmo tworzy strony internetowe małym firmom i fundacjom.

Mateusz Pawłowski nie ma wykształcenia informatycznego. Tworzenie stron to jego hobby i ciągle się uczy. Przyznaje, że nie w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom, zwłaszcza graficznym. Mimo to tworzy strony z pasją, a w jego portfolio jest juz ponad 70 witryn.

Stwierdziłem, że będę pomagać firmom, które nie są w stanie sobie pozwolić na projekty za tysiące złotych”

mówi Mateusz Pawłowski, twórca projektu „Enet”

Mateusz działa na gotowych szablonach dostosowując je do wizji zleceniodawcy. Choć jest niewidomy od urodzenia i nie wie jak wyglądają kolory i kształty, to do każdego projektu przykłada się z największą starannością.  Czy praca dla niego jest czasochłonna?

Najprostszą stronę tworzę do kilku dni. Bardziej skomplikowane nawet do dwóch tygodni”

dodaje Mateusz Pawłowski

W tworzeniu pomaga mu oprogramowanie, którym może sterować przy pomocy mowy. Dodatkowo Mateusz stworzył własny system administrowania

Wszystko non profit, po to by się doskonalić i rozwijać. Mateusz od dłuższego czasu udziela się charytatywnie. Utrzymanie strony również nic nie kosztuje. Ma sponsorów, którzy udostępniają mu przestrzeń. Dzięki pomocy innym, sam jest w stanie pomagać pozostałym.

Wszystko robi samodzielnie, prośba o pomoc to ostateczność. Są rzeczy których wykonać nie jest w stanie, projekty stron są proste.

Jeśli ktoś jest niewybredny i nie stać go na profesjonalne projekty, z wielką chęcią pomogę”

mówi Mateusz Pawłowski

Mateusz pokazuje, że jeśli czegoś bardzo się pragnie, to nic nie stoi na przeszkodzie by to robić.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.1µg/m3