Pozycjonowanie w Internecie – 8 cech stron, które decydują o sukcesie

Dscdsfd

Redakcja

9 maja 2022

Pierwsze wrażenie, jakie strony internetowe pozostawiają na odbiorcach, jest często kluczowe. Internauci zwykle rezygnują z kiepskiej jakości witryn, gdzie trudno znaleźć interesujące informacje. Dlatego też warto zastanowić się, jakie cechy powinna mieć strona www, żeby przyciągać więcej klientów? Poznaj 8 najważniejszych z nich i zawalcz o jeszcze lepsze pozycjonowanie w Internecie!

Tworzenie stron internetowych – tu zaczyna się pozycjonowanie w Internecie

Co sprawia, że strona www jest dobrze wykonana? Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych cech, jakie powinna posiadać Twoja witryna, zacznijmy od początku. Najważniejszą rzeczą jest odpowiednie przygotowanie związane z budową strony. Pomocne w tym przypadku może okazać się tworzenie stron internetowych z Zyro.

Zyro to wysokiej klasy kreator stron www, z którego bez trudu korzystać mogą nawet niedoświadczeni użytkownicy. Budowanie witryn odbywa się tutaj niezwykle intuicyjnie, ponieważ kreator posiada gotowe szablony, dostępne do samodzielnej aranżacji. Oprócz tego, użytkownicy mogą korzystać z narzędzi AI do kreacji logo, edycji grafik czy tworzenia treści.

Jeżeli chcesz, aby pozycjonowanie w Internecie Twojej strony było na wysokim poziomie, zadbaj o właściwą jej kreację. Odpowiednio podchodząc do tematu, możesz zyskać o wiele większą widoczność, a przez to dotrzeć do nowych klientów. W jaki sposób osiągnąć ten sukces? Z pewnością przyda się działanie pod kątem najważniejszych cech, jakie powinna posiadać Twoja strona www.

Cechy najlepszych stron, które wpływają na pozycjonowanie w Internecie

Strona internetowa to takie narzędzie publiczne, z którego korzystać mogą wszyscy użytkownicy sieci. Kiedy rozpoczynasz pracę nad własną stroną www, warto zadbać o właściwe pozycjonowanie w Internecie. Dzięki temu Twoją witrynę będzie łatwiej znaleźć w wyszukiwarkach, a to przyczyni się do wzrostu ruchu.

Zebraliśmy wszystkie najważniejsze cechy, jakimi kierować się powinny najlepsze strony www. Choć nie istnieje jeden uniwersalny poradnik, to jednak warto zaimplementować większość z podanych poniżej elementów.

1. Funkcjonalność strony www

Witryna ma służyć swojemu nadrzędnemu celowi, a zwykle jest nim rozwiązywanie jakiegoś problemu. Użytkownicy szukają odpowiedzi na swoje pytania, a Twoja strona www powinna je dostarczać.

Przykładowo, internetowa tablica ogłoszeń może być miejscem, gdzie pracodawcy zamieszczają oferty pracy, a osoby poszukujące znajdują wymarzone stanowiska i mogą się o nie ubiegać. Możliwość komunikacji pomiędzy obiema stronami znacznie wpływa na funkcjonalność takiego portalu i może wspierać pozycjonowanie w Internecie.

2. Łatwość obsługi

Strona internetowa powinna być łatwa w obsłudze i nawigacji. Czy odwiedzający Twoją witrynę użytkownicy znajdują informacje, których szukają, bez problemów? Czy Twoja witryna zapewnia łatwą nawigację, aby przeskoczyć z jednej strony na drugą i wrócić?

Wszystkie kluczowe elementy witryny powinny być zaprojektowane intuicyjnie tak, aby potencjalny użytkownik chciał wracać. Nikt nie lubi stron, gdzie trzeba spędzić sporo czasu na nauce poruszania się po jej zasobach.

3. Odpowiednie treści zgodne z tematyką

Unikaj umieszczania w sieci strony internetowej, która nie jest istotna dla pewnej grupy użytkowników Internetu. Chodzi tutaj przede wszystkim o dobór odpowiednich treści, jakie pasują do obranej przez Ciebie tematyki strony.

Tak, jak na portalu z ogłoszeniami o pracę nie sprzedasz samochodu, podobnie Twoja witryna powinna spełniać swoją rolę. Publikuj tylko to, co zgadza się z podejmowaną działalnością, aby bardziej zainteresować swoich czytelników.

4. Nowoczesny design

Czasy staroświeckich stron internetowych w stylu Web 1.0 bezpowrotnie minęły. Dziś użytkownicy sieci coraz częściej przeglądają jej zasoby przy pomocy urządzeń przenośnych.

Dlatego też należy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Twojej grupy docelowej i stworzyć stronę, która będzie miała nowoczesny design. Responsywna witryna przełoży się na lepsze pozycjonowanie w Internecie, a wówczas odnajdą ją również użytkownicy mobilni.

5. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych

W przypadku rozbudowy stron internetowych warto opierać się o szereg pojęć związanych z SEO. Hasło to dotyczy optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych i jest kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o pozycjonowanie w Internecie. Dostępne narzędzia optymalizacyjne bezpośrednio przekładają się na pozycję Twojej witryny w wyszukiwarkach. Wśród licznych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę, warto wymienić:

  • Zoptymalizowany rozmiar strony.
  • Treści zgodne z zasadami SEO.
  • Responsywna wersja mobilna.
  • Przestrzeganie wytycznych SEO w ramach danych meta.

Optymalizacja według zasad SEO uważana jest przez wielu za najważniejszą cechę dobrej jakości stron internetowych. W dużej mierze od tych działać zależy końcowe pozycjonowanie w Internecie, dlatego warto poświęcić więcej czasu i środków, by doprowadzić swoją witrynę do perfekcji.

6. Niepowtarzalność i wysoka jakość treści

Wyszukiwarki internetowe nie lubią plagiatów i kiepskiej jakości tekstów czy grafik. Podobnie zresztą, jak użytkownicy sieci. Twoi potencjalni klienci zwracać będą uwagę na estetykę, a także unikalne treści, jakimi się dzielisz ze światem. Właśnie dlatego należy podjąć wszelkie starania, żeby stworzyć content, który będzie się wyróżniał na tle innych.

Uważaj na rozpikselizowane obrazki, błędy gramatyczne i ortograficzne, a nawet niedopracowany układ poszczególnych elementów witryny. Postaw się na miejscu swojego czytelnika, a następnie skup się na działaniach, które i Ty postrzegasz za efektywne.

7. Szybkie ładowanie strony

Pozycjonowanie w Internecie zależy również od tego, jak szybko Twoja strona potrafi się załadować. Zarówno na komputerze, jak i telefonie czy tablecie. Co więcej, zasada ta dotyczy wszystkich przeglądarek internetowych. Chodzi o to, żeby maksymalnie „odchudzić” stronę poprzez wgrywanie multimediów o mniejszej wadze.

Warto w tym celu posłużyć się narzędziami AI, które pozwolą Ci odpowiednio skalować grafiki, animacje czy filmy. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego, jak przedłużający czas oczekiwania na załadowanie się strony. Tym bardziej w dzisiejszym świecie „instant”.

8. Bezpieczeństwo strony internetowej

Wiele osób zapomina o bezpieczeństwie w sieci, choć tak dużo mówi się na ten temat w mediach. Wysokiej jakości strona www powinna być również bezpieczna – zarówno dla jej gości, jak i właścicieli. Brak podstawowych środków ostrożności może bowiem wpływać negatywnie na pozycjonowanie w Internecie Twojej witryny.

Jest to szczególnie istotny element w przypadku prowadzenia działalności e-commerce, gdyż wtedy mamy do czynienia z danymi osobowymi i płatniczymi. Certyfikat SSL to wówczas podstawa, choć warto także udostępniać logowanie dwuskładnikowe swoim klientom.

Pozycjonowanie w Internecie – czy da się to zrobić samodzielnie?

Nie ukrywajmy – w sieci znajdziesz mnóstwo firm, które mogą zawalczyć o właściwe pozycjonowanie w Internecie Twojej strony www. Doświadczenie pokazuje jednak, że nie warto przepłacać i być zdanym na innych. Tym bardziej, że sporą część pracy optymalizacyjnej można wykonać własnym sumptem.

W jaki sposób najłatwiej wpłynąć na właściwie i wysokie pozycjonowanie w Internecie własnej witryny? Warto zacząć od odpowiedniego designu strony, który osiągnąć można przy pomocy dostępnych narzędzi AI. Kreatory stron www opierające się na gotowcach to świetne rozwiązanie na początek. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu, a także pieniędzy, których nie musisz wydawać na usługi web designu profesjonalnego dewelopera.

Samodzielna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO) także jest możliwa. Trzeba jednak pamiętać, że procesy te nie należą do najłatwiejszych, więc warto odpowiednio się do nich przygotować. Na szczęście możesz znaleźć liczne poradniki i wskazówki, w jaki sposób ulepszyć swoją witrynę i jej pozycjonowanie w Internecie.

Pozycjonowanie w Internecie – podsumowanie

Jeżeli właśnie zamierzasz zbudować nową stronę internetową przy pomocy kreatora, koniecznie poświęć chwilę na działania optymalizacyjne. Warto stworzyć sobie „checklistę” kluczowych cech dobrej strony www, a następnie postępować zgodnie z ich wytycznymi. Krocząc wytyczonymi ścieżkami wkrótce przekonasz się, że pozycjonowanie w Internecie strony to nic trudnego. Wystarczy zaangażowanie, trochę wolnego czasu, a także odrobina kreatywności!

Pozycj

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.4µg/m3