Warsztaty masażu i aromaterapii w Filharmonii Śląskiej [WIDEO]

Aromateraia

Redakcja

13 listopada, 2022

Dotyk i zapach - to niezwykle ważne elementy świata dla osób niewidomych i niedowidzących. Wiedzą o tym w Filharmonii Śląskiej, która poprzez projekt "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" chce, żeby osoby widzące zrozumiały niewidomych lub niedowidzących.

Projekt "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" to kolejna edycja edukacyjnego projektu interdyscyplinarnego, integrującego osoby niewidome i niedowidzące z pełnosprawnymi. Obejmuje działania edukacyjne, aktywujące twórczo uczestników poprzez partycypowanie w kulturze muzycznej (zajęcia edukacyjne w ośrodkach dla osób z dysfunkcją wzroku, warsztaty i interaktywne koncerty. Celem jest również odbiór sztuki przez os. pełnosprawne, zmysłami pozawzrokowymi i uwrażliwienie na potrzeby os. niepełnosprawnych. Działania umożliwiają uczestnikom rozwijanie zdolności, sprawności, wiedzy muzycznej – m.in. w oparciu o literaturę muzyczną, „sięganie” poza granice wyobraźni, a co za tym idzie, przełamywanie barier społecznych, kulturowych, edukacyjnych.

Filharmonia Śląska chce pokazać, że osoby niewidome i niedowidzące też mogą być aktywnymi członkami społeczności oraz co też ważne, odbierać kulturę na najwyższym poziomie. W ramach projektu w miniony czwartek w Filharmonii Śląskiej zostały zorganizowane warsztaty masażu oraz aromaterapii. To doskonały sposób, żeby pomóc osobom niewidomym w lepszym odczuwaniu otaczającego ich świata poprzez dotyk i zapach, na które reagują intensywniej niż osoby widzące. Ale wiedza na temat aromatów, zapachów, olejków i masażu przyda się każdemu z nas w czasach, kiedy nasze życie ciągle przyspiesza.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3