Nadchodzi zima? Już za kilka dni gwałtowny spadek temperatur

Adult ga3141d9fd 1920

Redakcja

13 listopada 2022

Czy to koniec pięknej jesieni w Polsce? Według prognoz IMGW, kolejny weekend będzie zimny. I tak może pozostać już aż do wiosny.

Tegoroczna jesień jest na razie dla nas bardzo wyrozumiała. Dosyć ciepłe i słoneczne dni. Jeżeli dochodzi do załamania pogody, jest ono chwilowe. Dowodem na piękną jesień niech będą tłumy, które nadal wieczory spędzają na zewnątrz. I chociaż już od września mamy problemy ze smogiem, to na razie nie jest jeszcze tragicznie. Wystarczy spojrzeć w dane. Katowice np. w sobotę, 12 listopada były najbardziej nasłonecznionym miastem w Polsce.

Ale to wszystko może się zmienić. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega nad nagłą zmianą pogody. Nadchodząca środa ma być ostatnim takim "ciepłym dniem". Według modeli średnioterminowych IMGW, od czwartku do Polski ma wtargnąć mroźne powietrze. 

Tym samym już w następny weekend możemy spodziewać się temperatur minimalnie poniżej 0 stopni Celsjusza w dzień. W nocy może być jeszcze zimniej, dlatego zwłaszcza kierowcy powinni przygotować się na przymrozki. Tydzień później może być jeszcze zimniej. 

Piątek, 18 listopada może być też początkiem opadów śniegu. Mroźna pogoda według prognoz powinna utrzymać się do końca listopada, ale IMGW zastrzega, że powyżej 7 dni sprawdzalność prognozy spada o połowę. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3