Rozpoczynają się 10. Międzynarodowe Dni Henryka Mikołaja Góreckiego [WIDEO]

Filharmoniaslaska

Redakcja

11 listopada, 2022

12 listopada w Filharmonii Śląskiej rozpoczynają się 10. Międzynarodowe Dni Henryka Mikołaja Góreckiego. To festiwal patrona naszej katowickiej instytucji kulturalnej znanej na całym świecie.

10. Międzynarodowe Dni Henryka Mikołaja Góreckiego:

Jubileuszowe, bo już dziesiąte, Międzynarodowe Dni Henryka Mikołaja Góreckiego „Choros”, poświęcone wybitnemu wizjonerowi, mistykowi i jednemu z najwybitniejszych twórców światowych XX wieku, są największą i najstarszą imprezą promującą jego twórczość, utrwalając jego miejsce w kulturze polskiej i światowej. Hasło towarzyszące festiwalowi to: koncerty - premiery - multimedia. 

Tradycyjnie Festiwal rozpocznie się w rocznicę śmierci Patrona (12 listopada), a zakończy w rocznicę urodzin (6 grudnia).

To 41 koncertów z udziałem wybitnych artystów z kraju i zagranicy. Wystąpią m.in.: Dmytro Choni (fortepian), Negar Bouban (oud), Piotr Pławner (skrzypce, dyrygent), Joanna Freszel (sopran), Mariusz Godlewski (baryton), Maciej Tworek (dyrygent), Yaroslav Shemet (dyrygent) oraz wszystkie zespoły artystyczne Filharmonii Śląskiej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3