W Tychach powstanie kolejny Wodny Plac Zabaw. Jak będzie wyglądał? [Wizualizacje]

Yrdx

Redakcja

13 października 2022

Tychy ogłosiły przetarg, na budowę drugiego na terenie miasta Wodnego Placu Zabaw. Nowy obiekt powstanie w Parku Jaworek. W sumie, na 400 metrach kwadratowych powierzchni placu zabaw, ma pojawić się ok. 20 wielobarwnych urządzeń do zabawy i rekreacji.

Głównym przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa wodnego placu zabaw z zagospodarowaniem otaczającego go terenu, budynkiem technicznym, wraz z infrastrukturą techniczną i automatyczną toaletą publiczną, na terenie Parku Jaworek w Tychach.

Niecka wodna na nowym placu zabaw ma być znacznie większa od tej w Wodnym Placu Zabaw w Paprocanach. 

"Powierzchnia niecki Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek będzie o 100 m2 większa niż wodnego placu na Paprocanach. Największą różnicą między tymi przestrzeniami będzie jednak to, że rodzice czy dziadkowie będą mogli oglądać swoje dzieci z góry. W Jaworku strefa rekreacyjna została rozszerzona o naturalny plac zabaw – z pewnością będzie to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych" – mówi Robert Skitek z pracowni RS+, która projektowała wodny plac zabaw w Parku Jaworek.

Pojawią się elementy wykonane m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin. Pojawią się tam również elementy edukacyjne: lupa oraz rekreacyjne m.in. domek, kopuły, labirynt czy szałas. Obie części zostaną połączone alejkami. 

Oprócz rozbudowanego wodnego placu, pojawi się również infrastruktura towarzysząca: ławki, stojaki dla rowerów, itd. Jeśli chodzi o zieleń, architekci zaproponowali przesadzenie istniejących drzew oraz nowe nasadzenia: m.in. drzew w formie piennej i wielopiennej, krzewów, bylin oraz pnączy.

W tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano na budowę Wodnego Placu Zabaw w Parku Jaworek 4 mln zł. Inwestycja, która ma być gotowa w 2023 roku ma kosztować około 7 mln zł.  

 

Źródło: UM Tychy

Vghbvcx

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3