Potrzebne pieniądze na leczenie Lenki z Sosnowca. W sieci ruszyła zbiórka

zbiórka dla Lenki Szostak z Sosnowca

Redakcja

7 grudnia, 2022

Mała sosnowiczanka Lena Szostak od urodzenia zmaga się z szeregiem chorób, które uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie. By móc kontynuować leczenie dziewczynki konieczna jest kosztowna diagnostyka. Rodzice uruchomili zbiórkę pieniędzy, które przeznaczą na wykonanie badań genetycznych i dalsze leczenie córki. 

Lenka urodziła się 20.08.2021 roku. Okazało się, że dziewczynka ma wadę - obustronny rozszczep podniebienia miękkiego i twardego. To jednak nie koniec. Zapalenie płuc, niedosłuch w obu uszach...

-Z początku wydawało się, że poród przebiegł pomyślnie, a nasza córeczka przyszła na świat cała i zdrowa. Niestety po 40 minutach zaczął się nasz koszmar i jej walka o życie. Nagle Lenka zaczęła sinieć, nie była w stanie złapać oddechu. Po dokładnych badaniach okazało się, że nasza córeczka ma wadę - obustronny rozszczep podniebienia miękkiego i twardego. Zaobserwowano także sinicę centralną, doszło do zapalenia płuc, hipoglikemii, zwapnienia na sercu oraz okazało się, że córeczka ma niedosłuch obustronny...-czytamy w opisie zbiórki.

Dziewczynka ma już skończony roczek, jednak wciąż nie rozwija się prawidłowo przez kilkukrotne niedotlenienia. Jest po zamknięciu podniebienia, ale przed nią jeszcze kilka lat pracy, aby mogła mówić, a przede wszystkim jeść jak inne zdrowe dzieci. Rozszczep to nie tylko plastyka, to także długi proces nauki jedzenia, oddychania i mówienia. 

Niestety współistniejące choroby, głównie neurologiczne, uniemożliwiają skuteczną pracę specjalistów, dlatego konieczna jest diagnostyka, by móc w dalszym leczyć dziewczynkę. Na pokrycie kosztów badań genetycznych nie stać rodziców Lenki dlatego postanowili uruchomić zbiórkę pieniędzy na portalu siepomaga.pl.

-Lenka potrzebuje wielu godzin rehabilitacji oraz spotkań z licznymi specjalistami. Konieczne jest także wykonanie badań genetycznych. To wszystko wiąże się ze sporymi wydatkami, dlatego zdecydowaliśmy się prosić o pomoc...- piszą rodzice Lenki. 

Zbiórka dostępna TUTAJ

powiązane artykuły:

fot. UM Piekary Śląskie
Wiadomości 6 grudnia, 2022

15 listopada 2022 r. w godzinach wieczornych doszło do wybuchu butli z gazem w Piekarach

Content 57540f70 4ec0 4d72 b316 f9b0e4c3259f
Wiadomości 29 września, 2022

Po tragicznym wypadku na autostradzie A4 koledzy zmarłego strażaka z OSP Balice uruchomili zbiórkę f

Project 229661 1660821162
Lokalne 5 września, 2022

Ośmioletnia Alicja z Lublińca, od urodzenia choruje na rzadką chorobę genetyczną, która każdego dnia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3