Ruszyła zbiórka na rzecz rodziny zmarłego strażaka i jego poszkodowanej żony

Content 57540f70 4ec0 4d72 b316 f9b0e4c3259f

Redakcja

29 września 2022

Po tragicznym wypadku na autostradzie A4 koledzy zmarłego strażaka z OSP Balice uruchomili zbiórkę funduszy dla jego rodziny. Druh Andrzej zginął biorąc udział w interwencji na autostradzie a jego żona Magda została ciężko ranna.

Przypomnijmy, tuż przed północą, 26 września 2022 roku, OSP Balice została zaalarmowana do zdarzenia drogowego na podkrakowskim odcinku A4 gdzie doszło do kolizji samochodu ze zwierzyną leśną. Strażacy odpowiedzieli na alarm – wśród nich byli Andrzej i Magda (małżeństwo).

W trakcie udzielania pomocy poszkodowanym osobom, na pojazd, którego kierowca widząc wypadek wyhamował, najechał bus, który następnie wjechał na pas awaryjny, gdzie pracowali trzej strażacy.

Niestety, mimo wysiłku służb ratunkowych, śmierć poniósł druh Andrzej, a jego małżonka, druhna Magda z licznymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Trwa walka o jej powrót do zdrowia.

Te pierwsze momenty to przede wszystkim niedowierzanie, zaprzeczenie, to nie może być prawda, ale z upływem kolejnych godzin górę bierze brutalna rzeczywistość. W domu na tatę i mamę jak zawsze wracających z akcji czekała czwórka wspaniałych dzieci… jednak tym razem nie wrócili…. w jednej chwili cały świat wywrócił się im do góry nogami… Tato Andrzej (38 lat) odszedł na wieczną wartę, a mama Magda (38 lat) walczy o powrót do zdrowia…”

czytamy w opisie zbiórki założonej przez Stowarzyszenie Strażacy Małopolska.

Druhowie ze Stowarzyszenia Strażacy Małopolska postanowili zorganizować zbiórkę na rzecz poszkodowanej Magdy.

Teraz druhna Magda jak i jej dzieci potrzebują naszego wsparcia. Na tę chwilę najważniejsze jest by pomóc rodzinie i zabezpieczyć dzieci i powrót do zdrowia ich mamy przed którą długie leczenie i rehabilitacja. Drodzy Pomagacze! Po konsultacji z Prezesem OSP Balice, wspólnie postanowiliśmy utworzyć tę zbiórkę, bo wiemy jak ciężko będzie rodzinie samodzielnie podnieść się po tej tragedii”

apelują członkowie stowarzyszenia. 

A1c99d4c 0850 4ad6 b727 8fdb81f5d966

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3