Michał Pierończyk zaprzysiężony na prezydenta Rudy Śląskiej [WIDEO]

IMG 20220929 133121
Kastelik

Szymon Kastelik

29 września 2022

To już oficjalne! Ruda Śląska ma nowego prezydenta. Cztery dni po drugiej turze wyborów, Michał Pierończyk złożył przysięgę i uroczyście przejął najważniejszy urząd w mieście.

29 września na uroczystej sesji Rady Miasta Michał Pierończyk został zaprzysiężony na nowego prezydenta Rudy Śląskiej. W drugiej turze przedterminowych wyborów wygrał z Krzysztofem Mejerem. Pierończyk zdobył 18 446 głosów, co dało mu zwycięstwo z wynikiem ponad 73%.

W Urzędzie Miasta Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Rudzie Śląskiej wręczył zaświadczenia o wyborze nowo wybranemu Prezydentowi Miasta Ruda Śląska. Następnie Pierończyk złożył przysięgę i otrzymał od przewodniczącej Rady Miasta łańcuch prezydencki jako symbol władzy w mieście. Nowy prezydent miasta w swojej przemowie podziękował wszystkim, którzy pomagali mu podczas kampanii wyborczej i zagłosowali na niego w obu turach. Przypomniał najważniejsze tezy swojego programu wyborczej. Dodał, że chce sprostać wszystkim oczekiwaniom i będzie zawsze otwarty na rozmowy i spotkania z mieszkańcami. 

- Bardzo cieszę się z tego, że ponad 18 tysięcy mieszkańców zagłosowało za moją kandydaturą. To jest naprawdę wielkie zobowiązanie. Nie mogę ich teraz zawieść - podsumowuje swój wybór Michał Pierończyk.

Zapraszam wszystkich mieszkańców do współpracy. To będzie znak tej prezydentury - powiedział po zaprzysiężeniu.

Michał Pierończyk urodził się w 1977 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie. W latach 2006 – 2010 był radnym Rady Miasta Ruda Śląska. Od grudnia 2010 roku był zastępcą prezydent miasta, odpowiedzialnym za wydziały Rozwoju Miasta, Zamówień Publicznych, Inwestycji, Urbanistyki i Architektury, Spraw Lokalowych, Biuro Geodety Miasta oraz Biuro Konserwatora Zabytków. W latach 2014 – 2022 reprezentował miasto w Zarządzie Związku Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, a w latach 2015 – 2022 był przedstawicielem Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Zespole Infrastruktury Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Prywatnie mąż i tata dwójki dzieci, pasjonat geografii, historii oraz Śląska.

IMG 20220929 125630

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3