Alicja z Lublińca zmaga się z rzadką chorobą genetyczną. Uruchomiono zbiórkę na leczenie dziewczynki

Project 229661 1660821162

Redakcja

5 września 2022

Ośmioletnia Alicja z Lublińca, od urodzenia choruje na rzadką chorobę genetyczną, która każdego dnia uprzykrza jej życie. Mimo tego jest pogodną i otwartą dziewczynką. Żeby jednak mogła dobrze się rozwijać i być samodzielna w przyszłości, potrzebuje ciągłej i kosztownej rehabilitacji.

Alicja urodziła się w 2014 roku z zespołem de Grouchy'ego, który charakteryzuje się występowaniem różnych schorzeń. Dziewczynka zmaga się z obniżeniem napięcia mięśniowego, problemami immunologicznymi, niskorosłością, wadą wzroku i przepukliną oponową okolicy ciemieniowej.

Rozwój psychoruchowy, w tym rozwój mowy dziewczynki jest opóźniony. Mimo tego Alicja jest bardzo wesoła i umieje zaaklimatyzować się do nowego środowiska. W tym roku, ze względu na odroczenie obowiązku szkolnego, we wrześniu po raz kolejny pójdzie do przedszkola.

Rodzicom Alicji zależy, żeby ich córka w przyszłości mogła samodzielnie funkcjonować:

Powoli dociera do nas, że chyba jednak nie będzie to takie proste. Ciągła rehabilitacja pozwala krok po kroku robić postępy

Rehabilitacja, której koszt sięga 25 tysięcy złotych rocznie, znacznie obciąża budżet rodziny. Dlatego rodzice Alicji zwracają się o pomoc w zapewnieniu ich córce samodzielnej przyszłości. Rodzinę można wesprzeć na Pomagam.pl.


Link do zbiórki: https://pomagam.pl/rehabilitacja_alicji_k
 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3