Ukrainiec zakończył jazdę w rowie. Miał ponad 3 promile alkoholu

55 722632

Redakcja

5 września, 2022

W ręce policjantów z raciborskiej drogówki wpadł 42-latek, który kierował nissanem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W zamian za uniknięcie odpowiedzialności, próbował on następnie wręczyć mundurowym 200 złotych łapówki.

W niedzielę 4 września po 21.00 patrol raciborskiej drogówki został skierowany do miejscowości Gródczanki na ulicę Wiejską, gdzie według zgłoszenia, samochód miał wjechać do rowu. Mundurowi na miejscu potwierdzili informacje ze zgłoszenia.

W czasie rozmowy wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że 42-letni obywatel Ukrainy miał go w organizmie ponad 3 promile.

Podczas rozmowy mężczyzna zaproponował policjantom, w zamian za "zapomnienie" o całej sytuacji, 200 złotych.

Mundurowi poinformowali go, że próba przekupienia policjanta to przestępstwo, ten jednak zignorował ich ostrzeżenia i w dalszym ciągu próbował wręczyć im pieniądze. 42-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzuty jazdy samochodem po pijanemu i próby wręczenia policjantom łapówki, za co może mu grozić nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Źródło: KPP w Raciborzu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3