Zwiastun nowej Akademii Pana Kleksa! Film powstał m.in. w Katowicach [WIDEO]

7 1 1 7 1 1

Redakcja

7 grudnia 2022

Jeżeli film będzie tak samo dobry jak pierwszy zwiastun, to możemy spodziewać się prawdziwego hitu. 22 listopada padł ostatni klaps na planie nowego "Akademia Pana Kleksa'. 

W maju bieżącego roku dowiedzieliśmy się o tym, że po prawie 40 latach powstanie nowy film o "Akademii Pana Kleksa", czyli jednej z najważniejszych polskich opowieści dla młodzieży autorstwa Jana Brzechwy. To nie będzie ani adaptacja literatury, ani też remake filmu, który w latach 80-tych wyreżyserował Krzysztof Gradowski. Nowa "Akademia Pana Kleksa" będzie przystosowana do współczesnego, młodego odbiorcy. Co więcej, twórcy filmu chcą, żeby był to towar eksportowy, czyli żeby również widownia zagraniczna obejrzała Ambrożego Kleksa.

Za produkcję filmu odpowiedzialna jest wytwórnia Open Mind Production, a reżyserem został Maciej Kawulski - znany z założenia federacji KSW oraz dwóch filmów o tematyce gangsterskiej (Jak zostałem gangsterem oraz Jak pokochałam gangstera). Koproducentem jest katowicka Bajka Pana Kleksa.  W listopadzie zakończono zdjęcia do filmu. Sceny nakręcono m.in. w Katowicach, czyli w mieście, z którego zgłosiło się najwięcej chętnych do castingu. Stolica woj. śląskiego poprzez działalność Bajki Pana Kleksa promuje od kilku lat twórczość Jana Brzechwy.

- Mamy marzenie realizować pewną sagę i tworzyć kompletnie nowe uniwersum - powiedział w maju Maciej Kawulski. 

Do sieci trafił pierwszy zwiastun nowej "Akademii"! W rolę Pana Kleksa wcielił się Tomasz Kot. Zagrał również Piotr Fronczeski. Nie ma Adasia, ale jest za to Ada. Pierwszy zwiastun przedstawia bajkowy, piękny świat, który możemy porównać do Narni lub Harrego Pottera. Na ten moment zapowiada się prawdziwy hit. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok. 


fot. materiał prasowy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3