Potrącnie pieszego w Chybiu. Chwilę później potrącono policjanta, który kierował ruchem

napaść na policjantów

Redakcja

7 grudnia, 2022

6 grudnia, w Chybiu na ul. Bielskiej doszło do groźnego potrącenia pieszego. Ucierpiał również policjant bielskiej drogówki, który został potrącony w trakcie kierowania ruchem w związku z wyznaczonymi objazdami drogowymi.

Policjanci na miejsce wypadku zostali wezwani o 16.45. Zgłoszenie dotyczyło potrącenia pieszego przez kierującego busem. 

-Według wstępnych ustaleń policjantów z cieszyńskiej drogówki, w momencie zdarzenia 29-letni pieszy miał znajdować się na jezdni, poza przejściem dla pieszych, bez elementów odblaskowych. Kierujący mercedesem sprinterem 46-latek był trzeźwy-relacjonuje cieszyńska policja. 

Poszkodowany w zdarzeniu z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 

Główna droga wjazdowa do Chybia, czyli ulica Bielska, była nieprzejezdna. W związku z koniecznością wyznaczenia objazdów cieszyńscy policjanci wspierani byli przez policjantów z bielskiej drogówki, którzy pomagali w wyznaczeniu i organizacji objazdów. Mundurowi kierowali pojazdy na objazd przez Iłownicę i Pierściec. 

Niestety, w trakcie obsługi i zabezpieczenia tego zdarzenia, doszło do kolejnego, na całe szczęście mniej groźnego potrącenia. Ucierpiał w nim 35-letni policjant wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy policji, który kierował ruchem w związku z wyznaczonymi objazdami drogowymi.

-Kierująca citroenem 65-letnia kobieta, w trakcie skręcania potrąciła mundurowego, który został przewieziony do szpitala. Po badaniach okazało się, że obrażenia policjanta nie są poważne i zdarzenie może zostać zakwalifikowane jako kolizja drogowa - podała KPP w Cieszynie. 

Sprawczyni została ukarana mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 21:00.

powiązane artykuły:

Policja 123e7e
Wiadomości 17 kwietnia, 2021

71-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli; podczas ucieczki

Jastrz pol
Wiadomości 20 listopada, 2019

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który podczas próby ucieczki potrącił jednego z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.6µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3