Pierwszy rejs z Katowice Airport na wenezuelską wyspę Margarita

2023 11 10 z katowice airport wystartowała margarita aut Jakub Mańka

Redakcja

10 listopada, 2023

W piątek 10 listopada br., chwilę po godzinie 09:00, z Katowice Airport wystartował pierwszy bezpośredni rejs czarterowy na wenezuelską wyspę Margarita. Wakacje na Margaricie z bezpośrednim przelotem z katowickiego lotniska to nowa oferta biura podróży Rainbow. Kierunek obsługiwany jest szerokokadłubowym Airbusem A330-200 hiszpańskiej linii lotniczej Plus Ultra.

Biuro podróży Rainbow w sezonie „Zima 2023/2024” prowadzi sprzedaż wakacji na aż sześciu dalekodystansowych kierunkach z bezpośrednim przelotem z Pyrzowic, są to: Varadero na Kubie, Cancun w Meksyku, Phu Quoc w Wietnamie, Puerto Plata w Dominikanie, Bangkok w Tajlandii i tegoroczna nowość, czyli Margarita w Wenezueli. 

Trasy do Bangkoku, Cancun, Phu Quoc i Puerto Platy obsługiwane są za pomocą 252-miejscowego Boeinga 787-8 Dreamliner PLL LOT. Na Margaritę oraz do Varadero turyści podróżują szerokokadłubowym Airbusem A330-200 linii lotniczej Plus Ultra.

„Margarita to prawdziwa perła w naszej egzotycznej ofercie na zimę 2023/24. Zainteresowanie tym kierunkiem jest ogromne; Wenezuela przyciąga nie tylko karaibskimi plażami, idealnymi na egzotyczne wczasy, ale i niezwykłą przyrodą, którą odkrywać można z Rainbow podczas wycieczek objazdowych czy fakultetów. Nasi turyści cenią możliwość rozpoczęcia wakacji z lotniska w Katowicach ze względu na świetną lokalizację, komfortową dla całego południa Polski. Dzięki połączeniu Katowice – Porlamar Wenezuela staje się jeszcze bardziej dostępna dla naszego konsumenta. Jesteśmy przekonani, że to będzie hit nie tylko tego, ale i kolejnych sezonów” – mówi Marta Góral, communication manager Rainbow.
„Wspólnie z naszymi partnerami, to jest biurem podróży Rainbow i linią lotniczą Plus Ultra, z radością zainaugurowaliśmy nowe bezpośrednie dalekodystansowe połączenie czarterowe z Katowice Airport na Margaritę. Cieszy nas fakt, że w okresie zimowym coraz chętniej latamy na wakacje w poszukiwaniu ciepła i słońca. Od listopada do marca podróżujemy z katowickiego lotniska już nie tylko do Egiptu, czy na Wyspy Kanaryjskie, ale także w tak odległe zakątki świata jak Meksyk, Dominikana, Tajlandia, Wietnam, czy też Wenezuela. Ogromna w tym zasługa biura podróży Rainbow, które kilka lat temu rozpoczęło sprzedaż wakacji z bezpośrednim przelotem na tych kierunkach właśnie z naszego lotniska. Duże zainteresowanie tą ofertą pokazuje, że chcemy i lubimy podróżować na wakacje z lotnisk regionalnych, które zazwyczaj są blisko naszego miejsca zamieszkania, i do których możemy szybko i wygodnie dotrzeć komunikacją publiczną lub samochodem. W tym roku, z wynikiem ok. 2,6 mln pasażerów obsłużonych w samym tylko ruchu czarterowym, katowickie lotnisko umocni się na pozycji krajowego lidera w tym segmencie ruchu” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

powiązane artykuły:

2023 11 03 pięciomilionowy pasazer katowice airport
Lokalne 3 listopada, 2023

3 listopada lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło pięciomilionowego pasażera w 2023 roku. Tym podróżny

Archiclima lotnisko pyrzowice
Lokalne 30 października, 2023

Realizacja zielonej inwestycji na terenie Portu Lotniczego Katowice wkracza w kolejną fazę. 6 paź

2023 10 25 rozklad zima 2023 2024 z katowice airport
Lokalne 25 października, 2023

Od ostatniej niedzieli października (29 października) rusza zimowy rozkład lotów na lotnisku w Py

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3