Zimowy rozkład w Katowice Airport!

2023 10 25 rozklad zima 2023 2024 z katowice airport

Redakcja

25 października, 2023

Od ostatniej niedzieli października (29 października) rusza zimowy rozkład lotów na lotnisku w Pyrzowicach. Gdzie polecimy w nadchodzącą zimę?

Zimowy rozkład będzie obowiązywał do ostatniej soboty marca 2024 roku włącznie. Siatka połączeń Katowice Airport w sezonie „Zima 2023/2024” to 67 tras regularnych i czarterowych do 35 państw. 

38 kierunków, w tym 4 nowości w ruchu rozkładowym realizowane będą przez Wizz Air, Ryanair, Lufthansa i PLL LOT. Najwięcej tras zaoferuje Wizz Air. Na pięciu kierunkach Wizz Air będzie latał z Katowice Airport do Hiszpanii, są to Alicante, Barcelona, Fuerteventura, Malaga i Teneryfa, a na czterech trasach do Wielkiej Brytanii, to jest Bristol, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton. Przewoźnik oferuje trzy trasy do Włoch: Katanię, Neapol, Rzym-Ciampino, oraz dwie do Norwegii, to jest Bergen i Oslo-Torp. 

Wizz Air będzie latać z Katowic także do Brukseli-Charleroi, Larnaki na Cyprze, Kopenhagi, Aten w Grecji, Kutaisi w Gruzji, Eindhoven w Holandii, na Islandię do Reykjaviku, do Tel Avivu w Izraelu, Akaby w Jordanii, na Maltę, do Dortmundu w Niemczech, na portugalską wyspę Maderę oraz do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czyli do Abu Zabi. 

 Ryanair oferuje z Pyrzowic dziewięć kierunków: trzy połączenia do Włoch, to jest Forli, Katanię i Mediolan-Bergamo, oraz loty do Pafos na Cyprze, Aten, Dublina, Dortmundu w Niemczech, Oslo-Gardermoen w Norwegii oraz na londyńskie lotnisko Stansted w Wielkiej Brytanii. Po jednym kierunku obsłużą Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Air Dolomiti. Narodowy polski przewoźnik zrealizuje krajowe rejsy między Katowice Airport a Warszawą, a samoloty Air Dolomiti połączą – na zlecenie linii Lufthansa – Pyrzowice z niemieckim Frankfurtem.

Katowice Airport w Pyrzowicach to największe lotnisko w segmencie czarterów w Polsce. W zimowym rozkładzie lotnisko na zlecenie biur podróży zrealizuje 29 kierunków do 20 państw, w tym siedem nowości, tj. Akabę w Jordanii, Maskat w Omanie, Kolombo w Sri Lance, Margaritę w Wenezueli, Phu Quoc w Wietnamie, Boa Vistę na Wyspach Zielonego Przylądka oraz Ras al-Chajma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

- Spodziewamy się najlepszego sezonu zimowego w historii portu. Prognozujemy, że od listopada do marca z siatki połączeń katowickiego lotniska skorzysta ponad 1,5 mln podróżnych. Osiągnięcie tak dobrego wyniku będzie możliwe dzięki nowym połączeniom linii lotniczej Wizz Air z Katowic Airport do Akaby, Alicante, Brukseli-Charleroi i Kopenhagi, i zwiększeniu rotacji na innych popularnych południowych trasach regularnych, takich jak Neapol, Ateny, Malta, Barcelona, Teneryfa, Fuerteventura, Madera, Abu Zabi. Taki wynik będzie również możliwy dzięki najbogatszej zimowej siatce połączeń czarterowych w historii lotniska. Do tej pory w ruchu czarterowym w sezonie zimowym odprawiano w Katowice Airport około 50 tys. podróżnych miesięcznie. Prognozujemy, że w tym sezonie zimowym w segmencie czarterów wartość ta wzrośnie prawie dwukrotnie, do około 90 tys. pasażerów miesięcznie – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.9µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3