Krem nawilżający do twarzy nie tylko dla skóry suchej

Cded

Redakcja

13 sierpnia 2021

Krem nawilżający do twarzy to bardzo istotny element rutyny pielęgnacyjnej, który jest niezawodny, jeśli chcemy, żeby nasza skóra była miękka w dotyku, gładka i odpowiednio napięta, co z kolei zagwarantuje jej młody wygląd na dłużej. Wiele osób ulega jednak wrażeniu, że tego rodzaju kosmetyki sprawdzają się głównie w przypadku cery suchej, ewentualnie wrażliwej, z kolei inne typy skóry powinny raczej unikać typowo nawilżających produktów. Nic bardziej mylnego. Sprawdź, dlaczego krem nawilżający to coś, czego zdecydowanie potrzebujesz.

Czemu nawilżanie nie powinno być pomijane w pielęgnacji?

Każdy ludzki organizm w ogromnej części składa się z wody, nic zatem dziwnego, że ten element jest bardzo istotny dla utrzymania zdrowia jak najdłużej. Nie inaczej jest w przypadku kondycji naszej skóry. To właśnie obecna w jej wnętrzu wilgoć sprawia, że może być pełna blasku, gładka, jędrna, miękka i jednolita. Skutki niedostatecznego nawodnienia mogą być tragiczne, a w przypadku cery utrata niezbędnego poziomu nawilżenia jest widoczna niemalże natychmiast. Skóra staje się szorstka, matowa, często nieestetycznie się łuszczy, a jej koloryt przybiera niezdrowy, szarawy odcień.

Wilgoci naszej cerze możemy dostarczać na dwa sposoby: od wewnątrz i na zewnątrz. Kluczowe z pewnością jest utrzymanie odpowiednio zbilansowanej diety, a do tego codzienne picie minimum dwóch litrów wody. Z zewnątrz zaś powinnyśmy na nią zadziałać właściwie dopasowanymi kosmetykami. Krem nawilżający do twarzy nasyci ją cennymi składnikami odżywczymi, dzięki którym zachowamy wypoczęty, promienny wygląd. Oprócz tego dostateczne nawilżenie sprawia, że kosmetyki kolorowe utrzymują się dłużej i o wiele lepiej nakładają. Nawet najlżejszy podkład nie będzie prezentował się dobrze, gdy zaaplikujemy go na wyraźnie przesuszoną cerę.

Krem nawilżający wyłącznie do cery suchej?

Absolutnie nie! Mając skórę mieszaną czy tłustą, zazwyczaj dążymy do upragnionego matu, dlatego za wszelką cenę staramy się unikać produktów, które jedynie nasilają nieestetyczne świecenie. Dlatego też wiele osób z tego typu cerą używa głównie kosmetyków matujących, które niestety na dłuższą metę mogą mieć bardzo zły wpływ na naszą skórę. Przetłuszczanie się wynika z nadaktywnej pracy gruczołów łojowych, o której może decydować wiele czynników. Tyle że wysuszanie cery sprawi, że gruczoły te będą działać jeszcze intensywniej. Naruszenie ochronnej warstwy hydrolipidowej skutkuje tym, że na twarzy pojawia się jeszcze więcej łoju, którego naturalną funkcją jest zabezpieczanie skóry przed podrażnieniami. Dlatego też krem nawilżający do twarzy powinien zawsze być w zasięgu naszej ręki.

Jak dobrać krem nawilżający do twarzy w zależności od typu cery?

Oczywiście, choć nawilżanie jest absolutnie obowiązkowe, nie może być ono dokładnie takie samo dla każdego rodzaju cery. W przeciwnym razie bardzo łatwo możemy osiągnąć skutek przeciwny do zamierzonego. W związku z tym należy kierować się nie tylko składem, ale również konsystencją produktów. Dobrze jest także zwrócić uwagę na zalecenia producenta umieszczone na opakowaniu, ponieważ zawarte tam wskazówki mogą się okazać niezwykle cenne.

  • Krem nawilżający do cery suchej powinien zawierać skoncentrowane składniki aktywne, np. panthenol czy mocznik, by wspomóc jej regenerację i zagwarantować odpowiedni poziom nawilżenia. Konsystencja powinna być zatem dość bogata.
  • Krem nawilżający do cery wrażliwej powinien posiadać delikatną formułę, opartą np. na ekstraktach roślinnych, by nie tylko odbudowywać warstwę hydrolipidową, ale także by łagodzić podrażnienia, których bardzo łatwo się nabawić.
  • Krem nawilżający do cery mieszanej z reguły ma lżejszą konsystencję, tak by nie zaburzać pracy gruczołów łojowych, a wręcz ją normalizować. Dlatego często, oprócz substancji nawilżających, w składzie są obecne składniki ograniczające zanieczyszczenia.

Krem nawilżający do cery tłustej nie może być gęsty ani zbyt ciężki, w przeciwnym wypadku wydzielanie sebum będzie jeszcze intensywniejsze. Odpowiednie będą lekkie, wręcz żelowe formuły, które będą dobrze nawilżać, a przy tym działać przeciwzapalnie, co zapobiegnie rozwojowi niedoskonałości

powiązane artykuły:

Dhdhgdhgf
Artykuły 23 stycznia 2022

Niektórzy nie zwracają uwagi na to, czy torebka lub buty do siebie pasują. Sięgają po to, co im się

Yhrhhggg
Artykuły 21 lutego 2022

Zmieniające się potrzeby, styl życia, a także coraz większa świadomość konsumentów sprawiły, że aktu

Hair loss g43b48fd41 1920
Artykuły 8 marca 2022

Pewnie zdarzyło Wam się zauważyć problem z nadmiernym wypadaniem włosów w okresie wiosny lub jesieni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3